Втрата права користування житловим приміщенням. Відділ «Великобагачанське бюро правової допомоги» інформує

Версія для друкуВерсія для друку

У червні  2017 року до відділу «Великобагачанське  бюро правової допомоги» Першого полтавського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги звернулася   громадянка  Л., яка  повідомила, що вона є власником житлового приміщення на праві приватної власності котрий дістався їй після смерті чоловіка. На підтвердження слів громадянка Л., надала всі необхідні підтвердження, та повідомила, що у її будинку зареєстрована невістка громадянка М., котра в добровільному порядку знятися з реєстрації відмовляється.

Працівники Великобагачанського бюро правової допомоги розповіли клієнтові, що у таких випадках слід звертатися до суду та захищати свої цивільні права та інтереси відповідно до ст. 41 Конституції України, кожен має право володіти користуватися та розпоряджатися своєю власністю, адже право приватної власності є непорушним.

Громадянці Л., повідомлено, що відповідно ст.150 ЖК України громадяни, які мають у приватній власності будинок, чи квартиру користуються нею на власний розсуд. Роз’яснено інформацію, що відповідно до  ст. 317 та 319 ЦК України власник користується своїм майном на власний розсуд і відповідно право власності є непорушним. Громадянка Л., була повідомлення, що відповідно до ст.72 ЖК України її невістку громадянку М., за рішенням суду можливо визнати такою, що втратила право користування житловим приміщенням.

Після надання громадянкою Л. всіх необхідних документів, за  її письмовим зверненням, їй  було надано безоплатну вторинну правову допомогу, відповідно до наказу Першого полтавського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, як особі, яка перебуває під юрисдикцією України, якщо її середньомісячний дохід не перевищує двох розмірів прожиткового мінімуму, розрахованого та затвердженого відповідно до закону для осіб, які належать до основних соціальних і демографічних груп населення. Для надання безоплатної вторинної правової допомоги було уповноважено головного спеціаліста відділу» Великобагачанське бюро правової допомоги» Лисенко Тетяну Олександрівну. Представник склала позовну заяву, яка була подана до Великобагачанського  районного суду Полтавської області 24 жовтня  2017 року.

29 Березня   2018 року на користь громадянки Л. було прийнято рішення, яким визнано громадянку М., такою що втратила право користування житловим приміщенням.

Рішення набрало законної сили 08 травня 2018 року.

 

Нагадаємо, детальну інформацію з питань надання правової допомоги можна отримати у Першому полтавському місцевому центрі з надання безоплатної вторинної правової допомоги за адресою: м. Полтава, вул. Міщенка, 2 з понеділка по п’ятницю з 9.00 до 18.00 або за тел. (0532)50 27 22.

Інформацію про адресу найближчого місцевого центру чи  бюро правової допомоги можна отримати за єдиним телефонним номером  системи безоплатної правової допомоги – 

0 800 213 103

(дзвінки безкоштовні зі стаціонарних та мобільних телефонів в межах України, цілодобово)

 

 

 

 

Наверх ↑