ВЕЛИКОБАГАЧАНЩИНА НА ПОРОЗІ 2018 РОКУ (інтерв’ю з головою райдержадміністрації К.Байрамовим)

Версія для друкуВерсія для друку

2017-й стрімко наближається до свого завершення. Попри те, що видався він непростим, ми проводжаємо його із легким сумом та, звісно, певними успіхами і досягненнями. Про надбання року, що минає, та перспективи Великобагачанського краю в 2018-му ми поговорили з головою районної державної адміністрації Камандаром Байрамовим.

— Камандаре Іскяндаровичу! Тож яким, на Вашу думку, видався для Великобагачанщини 2017 рік — важким і невдалим чи непростим і успішним?

— Для нашого району рік, що минає, був важким, але успішним. Нелегко було з фінансами, але ж ми не будемо все вимірювати в грошах. Дуже важливо, що на належному рівні ми спрацювали із реалізації соціальних програм. Постійна турбота про дітей, ліквідаторів наслідків Чорнобильської катастрофи, ветеранів Другої світової війни і учасників АТО — ось це показник роботи і районної державної адміністрації, і райради, й усіх служб, організацій і установ району, котрі мають справу із цими категоріями громадян. Якщо життя хоча б кількох краян стало комфортнішим — значить 2017 рік був для нас успішним.

 — Якими пільгами названі Вами категорії наших земляків могли скористатися цього року?

 — Окрім тих пільг, якими вони користувалися й раніше, цьогоріч ми стали компенсувати з місцевого бюджету кошти, затрачені на проїзд чорнобильцям і ветеранам. Ветерани мають стовідсотковий доступ до послуг телефонного зв'язку. Всі пільгові категорії населення проінформовані про те, якими пільгами вони можуть скористатися.  АТОвці в нашому районі не мають проблем із виділенням землі. Дуже радію тому, що подорож у щасливе дитинство здійснили наші малята, відпочиваючи під час літніх канікул в оздоровчих таборах. Хочу зазначити, що така турбота про мешканців району стала можливою лише завдяки спільним старанням і зусиллям райдержадміністрації, районної ради, всіх сільських і селищних рад. Як бачимо, наша сила — в консолідації.

 — Як відомо, 2017 рік став роком реформи сфери охорони здоров'я. Ми вже немало писали про неї на сторінках видання. У цілому ж, які зміни у галузі медицини району є найпомітнішими?

 — У нашому районі на 96% забезпечене виконання Програми "Доступні ліки". Попри критику, якій вона час від часу піддається, ця Програма дуже потрібна людям, бо вона зробила лікування громадян доступнішим, значно його здешевила, дала змогу зекономити на придбанні ліків пенсіонерам. Невже це не важливо? Хіба це не досягнення? Наш район — єдиний в області, де комп'ютеризовані всі амбулаторії загальної практики сімейної медицини. Це є міцним і надійним фундаментом для подальшого реформування медичної галузі Великобагачанщини. Незважаючи на фінансову скруту, на КЗ "Великобагачанський районний центр ПМСД" і центральну районну лікарню коштів не шкодували. дуже допомогли нам депутати обласної ради Олег Діденко та Ніна Мацько. Олег Григорович зі свого депутатського мільйона щедро вділив ЦРЛ, Ніна Костянтинівна направила кошти на ремонт Рокитянської АЗПСМ. Намагатимемося зберегти центральну районну лікарню, бо вона потрібна людям, але фінансувати медицину в наступному році буде дуже тяжко, всі ви знаєте, що зі створенням  об'єднаних територіальних громад ми втратили більшу частину власних коштів районного бюджету.

 — Камандаре Іскяндаровичу, яким 2017 рік був для освіти району, яких змін нам чекати надалі?

 — Знову ж таки наголошу, що, завдячуючи спільним зусиллям РДА і районної ради,  в цьому році ми підвищили тарифні ставки тим працівникам, хто того потребував. Нині в багатьох школах району проводяться ремонти, переважно там проводять заміну вікон. Прикро, що часто через бюрократичну тяганину ми  втрачаємо можливість привести до ладу шкільні приміщення, та, сподіваюся, всі розпочаті  ремонти ми завершимо, і  дітвора навчатиметься у світлих і теплих класах.

 — Чим, зробленим у цьому році, ми можемо пишатися якнайбільше?

 — Маємо досягнення у культурі: вдалося виділити кошти на проведення конкурсу імені Надії Марченко, який, можливо, стане обласним. Відсвяткувала 30-річний ювілей ветеранська організація, з котрою ми тісно співпрацюємо і продовжуватимемо це робити. Як можна не пишатися нашими аграріями, які в посушливий рік мужньо боролися за врожай? Особисто я пишаюся нашими мудрими людьми, які не вступають у популярні в останній час політичні ігри, не беруть участі у сумнівних політичних акціях, що розколюють країну зсередини.

 — Камандаре Іскяндаровичу, яку подію в районі Ви б назвали подією року?

 — Звичайно ж, вибори до місцевих рад територіальних громад.

 — Ви колись мріяли об'єднати в одну громаду увесь район, а якою перспективну карту Великобагачанщини Ви бачите тепер?

 — Дуже жалкую, що не здійснилася моя мрія створити єдину Великобагачанську ОТГ. Вважаю, що наразінайдоцільніше  буде всім, хто ще визначається ( окрім Остап'ївської сільської ради) приєднатися до Великобагачанської ОТГ, а остап'ївцям радив би залишитися в районі. З ким? У них є з кого  вибирати. Але це, наголошую, лише порада і моя власна точка зору. Об'єднання назвали добровільним, тож нехай громади самі визначаються, як їм жити і розвиватися.

 —  Що ж нас чекає в наступному 2018 році?

 — Нас чекає рік виживання і приємних подій. Спільно із сільськими (селищними) радами будемо реалізовувати в районі програму Інтернет-доступу, яка передбачає стовідсотковий доступ до послуг соцсфери, адміністрації, населення. Працюватимемо над втіленням у реальність програми безбар'єрного пересування інвалідів-візочників. Хай таких людей  і небагато, але ми мусимо полегшити їх життя. Ми візьмемо участь у Програмі міністерства регіонального розвитку щодо будівництва сучасних АЗПСМ: плануємо збудувати три таких у районі, але тут ще потрібно перемогти в конкурсі. Було б добре, якби вдалося реалізувати цей план. Оскільки точно матимемо проблеми із фінансуванням бюджетної сфери, то доведеться встановити ліміт на енергоносії. Ми їх можемо використовувати до 20% менше.  Звісно, будемо завершувати ремонти будівель закладів освіти, сподіваюся при цьому  і на допомогу народного депутата Костянтина Іщейкіна. Шановні великобагачанці! Труднощі завжди були, вони є й будуть. Заздалегідь їх боятися не варто, до них потрібно просто бути готовими і спокійно щоденно долати.

 А тепер я скажу про приємні події, котрі очікують на нас у 2018-му. Наступний рік буде багатим на ювілеї: 50 років відзначить дитяча музична школа, тридцяту весну лунатимуть над Великою Багачкою мелодії Обласного свята кобзарського мистецтва. До ювілею останнього ми готуємося вже зараз, ведуться попередні домовленості із представниками 6 областей України, сподіваюся, святкування вдасться на славу, бо і культпрацівники і аматори сцени нашого краю дуже обдаровані і закохані у свою справу люди.

 — Справді, у наступному році нам буде хоч і важко, зате цікаво. Камандаре Іскяндаровичу! Вітайте великобагачанців та гостей нашого краю з Новим 2018 роком.

 — Дорогі мешканці району і його гості! Від щирого серця вітаю всіх вас з Новим роком! Нехай він здійснить бажання кожного і мрії громад, хай він буде багатим на добро, на вірних друзів, на міцне здоров'я і приємні події! Я зичу вам миру і злагоди, успіхів в усіх починаннях і щоденній праці. Обіцяю, що жодна людина не буде обділена увагою районної влади, ми допоможемо вам владнати складні проблеми і розділимо з вами радість від досягнень і перемог. Любі мої дітлахи! Вам я бажаю безмежної радості, море щастя, океанлюбові від батьків та рідних. Нехай кожен із вас знайте під ялинкою найжаданіший подарунок. Шановні депутати всіх рівнів! Велике вам людське спасибі за вашу небайдужість до вирішення проблемних питань сільських (селищних) та районної громад, за розуміння і підтримку наших планів, за постійну турботу про земляків! Щиро сподіваюся на тісну і плідну співрпрацю райдержадміністрації із районною та сільськими і селищними радами, бо вона потрібна насамперед громаді району. Будьте всі здорові і щасливі! Веселих вам свят!

 — Пане Камандаре, щиро дякую Вам за розмову і щирі побажання. З Новим роком Вас і всіх працівників районної державної адміністрації! Вірю, що, незважаючи на адмінреформу,  наприкінці 2018-го ми з Вами зробимо подібне святкове інтерв'ю.

 Олена ЦЕБРІЙ,

 Володимир СІНІЙЧУК (фото).

Наверх ↑