ПУБЛІЧНИЙ ЗВІТ ГОЛОВИ РАЙДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ К.БАЙРАМОВА ПРО ПРОВЕДЕНУ РОБОТУ У 2018 РОЦІ

Версія для друкуВерсія для друку

Здійснюючи свої повноваження Великобагачанська районна державна адміністрація діє у відповідності до Конституції України, Закону України «Про місцеві державні адміністрації», Закону України «Про державну службу» та інших нормативних актів.

У зв’язку з впровадженням процесів децентралізації, ініційованих Президентом України, Кабінетом Міністрів України у 2015 році відбулися вибори до Білоцерківської ОТГ, а у 2017 році до Великобагачанської ОТГ та Рокитянської ОТГ. До громад увійшло 52 населених пункту району з адміністративними центрами в с. Білоцерківка, селищі Велика Багачка та селі Рокита.  Це суттєво вплинуло на функціонування району в цілому та Великобагачанської районної державної адміністрації, як органу виконавчої влади зокрема.

Об’єднання дало можливість ОТГ набути прямих бюджетних стосунків з державним бюджетом, перереєструвати на себе майно, яке раніше належало районній раді. Але багато питань і до сьогодні, не до кінця врегульовані чинним законодавством.

Разом із тим,  районна державна адміністрація, її управління, відділи і сектори спільно із органами місцевого самоврядування (районною радою та селищною радою), установами і організаціями району в продовж 2018 року спрямовували свою діяльність на виконання Конституції України, Законів України, забезпечували реалізацію заходів, визначених актами та дорученнями Президента України, Кабінету Міністрів України, розпорядженнями обласної державної адміністрації, власних розпоряджень.

 

Основні зусилля  виконання бюджету за  2018 рік  були  направлені   на недопущення розбалансування  бюджету, вчасне виконання  взятих  зобов’язань, насамперед соціального характеру,  зміцнення ресурсної бази місцевих бюджетів, забезпечення ефективного використання бюджетних коштів.

Доходна частина бюджету  району  за 2018  рік виконана  в сумі  201,1  млн. грн.,   в тому  числі кошти  загального фонду  склали  193,3 млн. грн., спеціального фонду  -  7,8 млн. грн.

Структура доходів бюджету району передбачає надходження власних доходів   та міжбюджетних трансфертів.   Власні доходи загального фонду  за 2018 рік склали  33,9 млн. грн.  або 17,5 % загальної суми доходів бюджету району,  міжбюджетні трансферти -  159,4  млн. грн.

Власні доходи загального фонду виконані в сумі 33,8 млн.грн ,що склало виконання уточнених річних призначень на 115,1%, до районного бюджету надійшло коштів в сумі 14,9  млн. грн., до селищного бюджету – 5,0 млн. грн.,  до сільських бюджетів  надійшло – 13,9 млн. грн.

Видаткова частина бюджету району за 2018  рік складає 201,2  млн. грн.,  в тому числі  по загальному фонду  190,8  млн. грн., установи та організації  району профінансовані на 97,2 % до уточнених планових призначень.

 

Пріоритетним напрямком економіки району є сільське господарство.

 

У 2018 році аграріями  району зібрано урожай зернових і зернобобових  культур з площі 30,1 тис. га з урожайністю  75,3 ц/га, що більше проти минулого року на 27,9 ц/га.

Валове виробництво зерна в районі складає 226,9 тис.га. Посівні площі зернових збільшились, відповідно і валове виробництво зерна збільшилось на 104,2 тис. т.  Найбільшу питому вагу в структурі посівної  площі  зернової групи займає, безумовно, кукурудза на зерно: за звітний період валове виробництво складає 201,7 тис.тонн.

Круп’яні культури вирощувались на площі 110 га, картопля – 25 га, овочі – 20 га.

Соняшник  зібрано з площі 13,8 тис. га, отримано вал зерна 43,2 тис. т,

що більше проти минулого року на 7,4 тис. т, урожайність 31,4 ц/га.

Аграріями району в звітному році використовувалися енергозберігаючі технології обробітку ґрунту та впроваджувалися в виробництво нові сорти насіння культур.

      

На сьогодні галузь тваринництва району розвивається по таких напрямках: молочне скотарство, свинарство, птахівництво, вівчарство, бджільництво. Поголів’я худоби та птиці станом на 1 січня 2019 року складає:  6,0 тис. голів великої рогатої худоби, в тому числі  корів —                2,3 тис. гол., свиней – 5,2 тис. голів, птиці – 6 тис. голів , овець - 831 голова, ягнят – 533 гол., 420 сімей бджіл.

За звітний період  вирощено  м’яса худоби та птиці всіх видів  –            1,7 тис. т, реалізовано –1,6 тис. т, отримано яєць  - 225,7 тис. штук.

У  2018 році сільськогосподарськими підприємствами району придбано 59 одиниць сільськогосподарської техніки на загальну суму 79,7 млн. грн., в т.ч. техніки вітчизняного виробництва 37 одиниць на суму 4,6 млн.грн. Ріст, в порівнянні з 2017 роком становить 32 одиниці техніки в сумі 23,8 млн.грн.

Продовжується впровадження інвестиційних проектів - в ТОВ «Білагро»  будівництво двох приміщень для утримання корів та одного телятника в с.Колосіівка, ступінь готовності  даного об’єкту будівництва - 68%, ПП «Великобагачанський комбікормовий завод» - будівництво елеватора, потужністю 30 тис. тонн, ступінь готовності 67%.

Сільськогосподарські товаровиробники не мають заборгованості по виплаті заробітної плати та виплаті орендної плати згідно укладених договорів оренди на земельні ділянки.

 

Аграрними підприємствами на території району у 2018 році продовжено виробництво промислової продукції, про що свідчать останні узагальнені статистичні дані: протягом 2018 року підприємствами району реалізовано промислової продукції на суму близько 812,3 мільйонів  гривень.

Станом на 01.01.2018 р. у районі зареєстровано, по статистичним даним 736 суб’єкти підприємницької діяльності.

У Великобагачанському районі спостерігається відсутність прямих іноземних інвестицій. Основна із причин – відсутність Генерального плану району, не визначеність статусу окремих об’єктів. Районна державна адміністрація в цьому напрямку роботи має можливості зведені до мінімуму. Так, у 2018 році розпочата робота по розробленню інвестиційного паспорту району. Прийнято програму соціально-економічного розвитку. Адміністрація фактично позбавлена можливості виступати ініціатором програм на рівні державного фонду регіонального розвитку та інших програм, у зв’язку з відсутністю фінансового ресурсу та можливості співфінансування.

Але, разом з тим, в 2018 році реалізовано такий інвестиційний проект - введена перша черга зерноприймального відділення в селищі Гоголево ВАТ «Гоголівський елеватор» (надійшла пайова участь до бюджету Гоголівської селищної ради в розмірі майже 378 тис.грн.). Готується до здачі в експлуатацію комплекс по переробці олійних культур на території існуючого зерносушильного комплексу в сел.Гоголеве ПАФ «Гарант». Побудовано навіс для сільськогосподарської техніки в селі Скибівщина ТОВ «Берест». Практично завершено будівництво ПП  «Великобагачанський комбікормовий завод» елеватора потужністю 30 тис. тонн та введена в експлуатацію сушарка іноземного виробництва «BONFANTI». Завершено будівництво торгівельного центру в сел.Велика Багачка ПП Яцюк О.О. та інші.

 

Соціальний захист

 

Станом на 1 січня 2018 року заборгованість по заробітній платі на економічно-активних підприємствах  району, які звітуються до органів статистики, відсутня.

Управлінням соціального захисту населення райдержадміністрації у 2018 році виплачено допомогу сім’ям з дітьми на суму 14,8 млн. грн.,  малозабезпеченим сім’ям – 8,9 млн. грн., сім’ям, де є діти з інвалідністю -  5,3 млн. грн.

У минулому році до відділу грошових виплат і компенсацій звернулось 1537 осіб за призначенням різних видів допомог. (2017 рік – 1710).

Протягом року 88 осіб, потерпілих внаслідок Чорнобильської катастрофи,  отримали  допомогу на оздоровлення.

Станом на 1 січня поточного року в районі проживає 8тис. 182 особи, які мають право на пільги та фактично ними користуються.

Протягом 2018 року пільговій категорії громадян  району надано пільг і субсидій на оплату житлово-комунальних послуг на суму 48,8 млн. грн., що менше проти минулого року на 13,8 млн. грн. в зв’язку з впровадженням оновленого порядоку надання житлових субсидій, в результаті чого зменшилась кількість субсидіантів. Монетизація частини невикористаних сум субсидій минулого року склала – 1,3 млн. грн.

До бюджету Великобагачанського об'єднаного управління Пенсійного фонду  у 2018 році надійшло коштів на загальну суму  352,5 млн. грн., із них власних коштів –  594,5 тис. грн. За даними відділення Міністерства доходів і зборів за рік надійшло на рахунки єдиного соціального внеску 204,1 млн. грн.  Перераховано до ПФУ частки єдиного соціального внеску в сумі                  174,8 млн. грн.

З урахуванням власних коштів та єдиного соціального внеску, отриманого Пенсійним фондом за перерозподілом, самозабезпечення в районі власними коштами становить 48,3%.

Фінансування та виплата пенсій і допомог протягом 2018 року проводилися  своєчасно та  в повному обсязі.

З метою забезпечення реалізації в районі державної політики зайнятості населення виконувалася Програма зайнятості населення Великобагачанського району на 2018-2020 роки.

В звітному періоді чисельність осіб, забезпечених роботою (за направленням державної служби зайнятості, самостійно та шляхом укладання цивільно-правових угод) становить 887 осіб. Виконання Програми на 2018 рік по даному показнику склало 119,9 %.

35 осіб працевлаштовано шляхом виплати роботодавцю компенсації єдиного соціального внеску.

У 2018 році створено 78 нових робочих місць, з них сільськогосподарські підприємства району – 15, пекарня в селищі Велика Багачка, яка відновила свою роботу у 2018 році – 11, суб’єкти підприємницької діяльності – 29, швейні цеха в селищі Гоголеве та селі Устивиця – 13 і 10 відповідно.

Протягом 2018 року проведено 12 засідань робочої групи з питань легалізації заробітної плати та зайнятості населення. кількість робочих місць легалізованих у добровільному порядку після засідань робочої групи: по юридичних особах – 60; по фізичних особах – 39.

Велика увага приділялася мною, як головою  райдержадміністрації, питанню оздоровлення дітей. Першочергово до оздоровлення залучалися діти, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки. За результатами проведеної роботи до оздоровлення в районі залучено, у розрізі категорій:

-        діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування - 18;

-        діти-інваліди - 5;

-        діти з багатодітних та малозабезпечених сімей - 75;        

-        діти внутрішньо переміщених осіб - 8;

-        діти, потерпілі від Чорнобильської катастрофи – 10.

         Із районного бюджету на придбання путівок виділено 67,5 тис. грн., на часткове погашення вартості путівок – 45 тис. грн.

         В дитячих закладах оздоровлення та відпочинку обласного підпорядкування оздоровлено 24 дитини із шкіл району: 4 дітей в таборі «Соснова поляна», 1 дитина - «Молода гвардія» Полтавського району, 19 - у «Іскорка» Гадяцького району.

Завдяки злагодженій роботі всіх відповідальних служб літнє оздоровлення дітей проведено на належному рівні.

Службою у справах дітей райдержадміністрації по путівках, які виділені управлінням у справах сім’ї та молоді облдержадміністрації в позаміських таборах нашої області та за її межами оздоровлено 22 дітей.

Фінансове забезпечення літнього відпочинку дітей при закладах освіти у 2018 році склало: - місцевий бюджет 129 тис. грн.; спонсорські кошти – 30 тис.грн; - батьківська доплата – 25 тис.грн.

 

Допомога учасникам антитерористичної операції

 

У 2018 році за рахунок державного бюджету придбано 7 путівок на оздоровлення учасників АТО та членів їх сімей на суму 50,4 тис. грн. 2 учасника бойових дій пройшли психологічну реабілітацію, 5 – профнавчання. З районного бюджету надано матеріальної допомоги учасникам АТО на лікування та вирішення матеріально-побутових проблем в розмірі 25 тис. грн.  Компенсація за житлово-комунальні послуги сім’ям загиблих учасників АТО та афганців склала 18 тис. 500 грн. 

 

Медична галузь

 

Витрати по загальному фонду за 2018 рік склали 28,6 млн. грн.., що дало можливість профінансувати медичну галузь на 96%. В порівнянні з минулим роком обсяг фінансування зменшився в зв’язку з переходом Центру ПМСД на нову систему оплати послуг, а також з тим, що Великобагачанська та Рокитянська громади відмовились приймати дольову участь в утриманні ЦРЛ.

На оплату праці направлено 21,3 млн. грн., що складає 74,5%  від загальної суми видатків на галузь, на енергоносії – 3,3 млн. грн.

Закон «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення» дав старт реформі охорони здоров’я на первинному рівні в державі. Районною державною адміністрацією спільно з ПМСД було прийнято рішення розпочати підготовчі заходи щодо  переходу  на фінансування за новим механізмом через Національну службу здоров’я України в першу хвилю з 1 липня 2018 року.

Протягом  2018 року було підписано 18,1 декларацій, що складає 75%.  На час підписання декларацій всі лікарі були забезпечені автоматизованим робочим місцем.

З метою надання медичних послуг на належному рівні в 2018 році в районі розпочався підготовчий процес по будівництву нової амбулаторії в селищі Гоголево, рішенням сесії Гоголівської селищної ради виділено земельну ділянку, частково передбачено спів фінансування даного проекту. Орієнтовна кошторисна вартість будівництва складає майже 10 млн.грн. На разі проводиться робота по забезпеченню спів фінансування в розмірі 10% від вартості будівництва з місцевих бюджетів. В разі забезпечення спів фінансування, з державного бюджету планується виділити майже 9 млн.грн.

В частині спеціального фонду  видатки   склали  2,9 млн. грн.

Для поліпшення матеріально–технічної бази медичних закладів району, проведення капітальних та поточних ремонтів, придбання сучасного медичного обладнання протягом 2018 року вдалося залучити значні  кошти.  Всього на ці потреби використано 1,7 млн. грн.

За рахунок власних коштів районного бюджету, коштів фонду розвитку території області, субвенції на соціально-економічний розвиток з державного бюджету та субвенції сільських і селищних рад виконані наступні роботи:

- придбання комп’ютерної  та орг.техніки на суму 242,4 тис.грн для медичних закладів району;

- на суму 71,9 тис.грн. придбання предметів довгострокового користування;

-  на суму12 тис.грн. виготовлено технічну  документацію на земельну ділянку для будівництва амбулаторії в сел.Гоголево.

-        За рахунок коштів Міжнародного Світового банку придбано медичного обладнання на суму 1,3 млн.грн. та медикаменти і хім.реактиви  на суму 671,6 тис.грн.;

- на суму 152,7 тис. грн, проведено поточний ремонт приміщень  Кротівщинської АЗПСМ та ФАПу с. Матящівка.

 

Освіта

 

На утримання закладів галузі освіти у минулому році було направлено коштів по загальному фонду 31,3 млн. грн., по спеціальному фонду касові видатки склали 2,6 млн. грн.

На оплату праці направлено коштів в сумі 24,6 млн. грн або 63,5 % від загальної суми видатків на галузь, в тому числі за рахунок освітньої субвенції 14,6 млн. грн. ( у 2017 році – 19,4 млн. грн.)

У загальноосвітніх навчальних закладах району організоване безкоштовне харчування учнів 1-4 класів, дітей-сиріт, дітей учасників бойових дій в зоні АТО, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей з особливими освітніми потребами, які навчаються в інклюзивних класах та малозабезпечених на загальну суму 700 тис. грн.

Капітальні видатки у 2018 році по ЗОШ склали – 1,8 млн.грн, поточні – 857 тис.грн, а саме:

- на суму 1585,8 тис. грн. проведено капремонт покрівлі та поточний ремонт Кротовщинської ЗОШ, виготовлена проектно-кошторисна документація по реконструкції даного закладу освіти та придбано комп’ютерну техніку;

 - 372,1 тис.грн. проведено капремонт заповнень віконних прорізів,  придбано комплекс системи очищення води для Гоголівської ЗОШ; 

 - 95,2 тис.грн придбання предметів довгострокового користування для інклюзивно-ресурсного центру відділу освіти;

- 35,3 тис.грн придбано предмети довгострокового користування: Гоголівською, Устивицькою, Матяшівською, Михайлівською сільськими радами;

- 129,2 тис.грн придбана комп’ютерна техніка для шкіл району;

- приведено у відповідність до нормативних вимог пандус Остап’євської  ЗОШ та поточний ремонт ґанку цієї ж школи – 195 тис.грн.;

- для забезпечення безпеки дітей під час навчального процесу проведено закупівлю 72 вогнегасників для загальноосвітніх та початкових навчальних закладів району. Проведено обробку дерев’яних конструкцій покрівель Гоголівської ЗОШ, Устивицької ЗОШ, Кротівщинської ЗОШ, Матяшівської, Широкодолинській ЗОШ, Широкодолинського ДНЗ, Гоголівського ДНЗ, Устивицького ДНЗ на загальну суму 262 тис.грн.;

 

Культура

 

На утримання закладів культури направлено 5,2 млн. грн., планові призначення по фінансуванню закладів культури виконані на 95,3 %.

Оплата праці працівників закладів культури складає 3,7 млн.грн або 70,4 % від загальної суми видатків на галузь.

Видатки на енергоносії склали  0,6 млн.грн.

Для створення належних умов розвитку галузі культури, на капітальні та поточні ремонти використано у 2018 році понад 3,3 млн. грн.

Так, в Матяшівському сільському будинку культури виконано капітальний ремонт покрівлі та частково ремонт приміщення на суму       165,1 тис. грн., встановлено електричне обладнання на суму 139 тис. грн. На ремонт Устивицького сільського будинку культури витрачено майже 400 тис. грн., зроблено капітальний ремонт пішохідних доріжок перед будинком культури на суму 1 млн. 29 тис. грн. Проведено заміну віконних блоків Широкодолинського сільського будинку культури на суму 65,3 тис. грн., закуплено музичної апаратури на суму 19,5 тис.грн. В Суржківському сільському клубі здійснено заміну вікон та дверей, встановлено електричні обігрівачі на суму 128,6 тис. грн.

 У 2018 році проведено реконструкцію парку «Липовий» на суму 1,2 млн.грн., придбано 80 театральних крісел для Гоголівського будинку культури на суму 184  тис.грн.

 

Житлово-комунальне господарство

 

Для розвитку інфраструктури, проведення благоустрою та забезпечення належного утримання  населених пунктів району було використано коштів в загальній сумі 22,6 млн. грн.

Протягом 2018 року на виконання ремонтів доріг загального користування в районі освоєно 9,2 млн. грн., при запланованих об’ємах      12,7 млн. грн.

Сільськими та селищними радами виконано роботи по ремонту доріг комунальної власності на суму 2,9 млн. грн., з них капітального ремонту 615 тис.грн, поточного ремонту 2,3 млн. грн.

Усього в 2018 році на благоустрій вулиць та ремонт доріг використано 12,2 млн. грн.

В населених пунктах району проводились роботи з реконструкції та капітального ремонту соціально важливих об’єктів житлово-комунального господарства, а саме: реконструкція та облаштування вуличного освітлення  селищі Гоголеве, селах Білоцерківка та Рокита.

З метою впровадження енергозберігаючих заходів у житлових будинках райдержадміністрацією розроблена програма на 2015-2018 роки, яка рішенням сесії районної ради продовжена на 2019 рік, що дає можливість громадянам впроваджувати заходи у власних оселях на утеплення зовнішніх стін, заміну вікон та дверей на металопластикові та заміну котлів. Кредитування здійснювалось через «Ощадбанк», який видав населенню 33 кредити на суму 1,1 млн. грн.

 

Розвиток фізичної культури і спорту

 

Протягом року в районі  проводилась робота по виконанню районної Програми розвитку фізичної культури і спорту на 2017-2020 роки.

З цією метою велася робота по зміцненню  матеріально-спортивної бази колективів  фізкультури району,  проведено ремонт та облаштування спортивних  майданчиків районного стадіону «Колос» на що було використано понад 10 тис. грн. позабюджетних коштів. В рамках проведення місячника «Спорт для всіх - спільна турбота»  проведено  облаштування спортивних майданчиків загальноосвітніх шкіл району.  

Для  залучення дітей до регулярних занять фізичною культурою та спортом в загальноосвітніх школах району працюють спортивні секції з футболу, волейболу, баскетболу, настільного тенісу, легкої атлетики. Проведено районну спартакіаду школярів по 13 видах спорту. Збірні команди району брали участь у обласній спартакіаді школярів з футболу, міні-футболу, волейболу, настільного тенісу, легкоатлетичного кросу.

Також велася робота серед ветеранів по залученню їх до занять.

 

У 2018 році значна увага приділялася військово-патріотичному вихованню учнівської молоді.

      В загальноосвітніх школах Великобагачанського району проводилась робота по підвищенню ефективності військово-патріотичного виховання школярів, уроки мужності, зустрічі з ветеранами війни і праці, учасниками бойових дій в Афганістані та в зоні проведення АТО, місячники оборонно-масової роботи, благодійна акція «Милосердя» для сприяння вирішення життєво-необхідних проблем учасників війни.

       В рамках районної Спартакіади школярів проводяться змагання патріотичного фізкультурно-оздоровчого фестивалю школярів Полтавщини «Нащадки козацької слави». Традиційним стало проведення районного етапу військово-спортивної патріотичної гри Українського козацтва «Сокіл» («Джура») на базі Великобагачанської ЗОШ І-Ш ступенів. Також проведено районну спартакіаду призовної молоді, присвячену 73-й річниці Перемоги, спортивні змагання в загальноосвітніх школах району з олімпійських та неолімпійських видів спорту. На базі Остап’ївської школи традиційним стало проведення зібрання юних козаків «Козацька ватра», в якому в різні роки брали участь учні з Миргородського та Решетилівського районів.

 

Надання адміністративних послуг

 

  До роботи у Центрі надання адміністративних послуг залучено 6 суб’єктів надання адміністративних послуг.

Всього в Центрі надається 54 адміністративних послуг (у 2017 році – 50).

Протягом 2018 року до центру звернулося 7914 суб’єктів звернень, за відповідний період минулого року - 7186 громадян (тобто на 728 громадян менше). Зменшення показників у порівнянні з аналогічним періодом минулого року відбулося у зв’язку із низкою об’єктивних причин, до яких, зокрема, належить те, що адміністративні послуги з державної реєстрації земельної ділянки і видача витягу з Державного земельного кадастру можна подати в он-лайн режимі;  послуга з виправлення  помилки у відомостях з державного земельного кадастру, не з вини органу, що здійснює його ведення з 1 січня 2018 року надається виключно через відділ Держгеокадастру.

Видано  7 тис. 793  результатів  надання адміністративних послуг, проти минулого періоду 7 тис. 520, що свідчить про збільшення надання результатів адміністративних послуг на 273 результати.

За надання адміністративних послуг до місцевого бюджету Великобагачанської ОТГ за  2018 рік  зараховано  42,4 тис. грн. За надання послуг з питань державної реєстрації речових прав на нерухоме майно  та за  послуги з питань державної реєстрації фізичних осіб-підприємців, юридичних осіб, громадських формувань та внесення змін до них до державного бюджету надійшло – 26,3 тис. грн.

 

Мною, як головою райдержадміністрації, приділялася особлива увага роботі зі зверненнями громадян.

У  2018 році всього до райдержадміністрації надійшло 239  звернення, що на 32 звернення менше у порівнянні з 2017 роком  (271 звернення). Письмових звернень одержано 159, на особистих прийомах громадян – 80 звернень, у тому числі на виїзних особистих прийомах -  39.

Найбільше звернень одержано з питань соціального захисту населення, (зокрема з питань нарахування субсидій на житлово-комунальні послуги, надання допомог, тощо), питання комунального господарства (питання ремонту доріг, водогонів, вуличного освітлення),  питання аграрної політики та земельних відносин ( вирішення конфліктних ситуацій у сфері земельних відносин).

         Проводилась робота по недопущенню порушень термінів розгляду звернень громадян. Порушення строків їх розгляду у 2018 році  не було.

 

Значна увага мною, як головою райдержадміністрації, приділяється співпраці з громадськістю району. Одним із центральних напрямків роботи райдержадміністрації є вивчення і прогнозування суспільно-політичної ситуації в районі.

При райдержадміністрації діє Громадська рада у кількості 16 представників інститутів громадянського суспільства, головою якої є Козачко Наталія Іванівна.

Протягом  2018  року  громадська  рада  розглянула  57 звернень, в  яких  піднімалися  питання стосовно соціального  захисту, житлово-комунального господарства, поліпшення медичного обслуговування жителів  району, питання освіти, молодіжної  політики  та інші. 

Всі  звернення  розглядалися  своєчасно, в зазначені законодавством  терміни.

Протягом 2017 року проведено 5 засідань громадської ради, на яких розглянуто актуальні питання життєдіяльності району, зокрема утворення об’єднаних громад на території району, виконання Програми зайнятості населення району, стан економічного і соціального розвитку району та виконання бюджету, стан надання населенню субсидій на оплату житлово-комунальних послуг, стан медичної допомоги населенню району та ін. з усіх питань підготовлено рекомендації громадської ради, враховані при прийнятті відповідних рішень.   

 

Безпека  населення та охорона правопорядку на території району

 

Для забезпечення постійної готовності району до недопущення та ліквідації надзвичайних ситуацій, заходів цивільного захисту населення та пожежної безпеки прийняті відповідні програми.

З метою оперативного реагування на надзвичайні ситуації з районного бюджету у 2018 році виділено 25 тис. грн. на комплект апаратури реєстратора мовної інформації для Великобагачанського районного сектору ГУ Державної служби надзвичайних ситуацій в Полтавській області.

Районною державною адміністрацією минулого року було проведено 3 учбових тренування щодо практичного відпрацювання комплексу заходів, здійснюваних з метою вирішення конкретного завдання з попередження та ліквідації надзвичайної ситуації, злагодження дій органів управління і служб цивільного захисту.

Райдержадміністрацією налагоджено співпрацю з органами прокуратури, Головного управління Національної поліції в Полтавській області, СБУ. Проблемних питань та непорозумінь у роботі не виникає.

З районного бюджету надавалася допомога правоохоронним органам на придбання паливно-мастильних матеріалів в розмірі 5 тис. грн.

        

Робота райдержадміністрації

 

Протягом 2018 року на 20 нарадах у голови райдержадміністрації розглянуто 40 питань. Розглянуті питання стосувалися сільського господарства, роботи медичної галузі, культури, освіти, економічного розвитку району, соціального захисту,  підготовки до роботи в зимовий період тощо.

Проведено 12 засідань колегії райдержадміністрації, на яких розглянуто 27 питань, важливих для поліпшення життєдіяльності району.

Станом на 01.01.2018 штат райдержадміністрації складає 75 осіб, з них 64 державних службовців (13 - апарат,  51 - інші структурні підрозділи). Структура райдержадміністрації складається з апарату, управління соціального захисту населення, фінансового управління, відділу агропромислового розвитку, відділу освіти, молоді та спорту, відділу культури і туризму, архівного відділу, відділу з питань надання адміністративних послуг, сектору економічного розвитку, торгівлі і цивільного захисту, сектору містобудування, архітектури, житлово-комунального господарства та інфраструктури , служби в справах дітей.

Відповідно до Закону України «Про державну службу» прийняття осіб на посади державних службовців у Великобагачанській райдержадміністрації здійснюється на конкурсній основі. У звітному періоді за результатами конкурсу призначено 5 державних службовців (2 – категорії «В»; 3 – категорії «Б»); за переведенням на рівнозначну або нижчу посаду 2 особи  категорії «В».

Для найбільш ефективного кадрового забезпечення державної служби необхідною умовою є навчання, перепідготовка та підвищення кваліфікації державних  службовців. Протягом   звітного   періоду  підвищили кваліфікацію 31 державний службовець.

На виконання Закону України «Про запобігання корупції»  електронні декларації осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування у визначений термін подали всі державні службовці райдержадміністрації.

 

Такий кадровий потенціал Великобагачанської районної державної адміністрації дозволяє ефективно виконувати покладені на них обов’язки, роботу проводити відкрито та гласно, висвітлюючи її результативність на офіційному веб-сайті, Фейсбуці, на сторінках місцевого часопису – районної газети «Рідний край». У вирішені питань розвитку району налагоджено співпрацю з органами місцевого самоврядування, установами, організаціями, підприємствами району. Ефективно впроваджується співпраця з громадськими організаціями та громадською радою.

Поєднання зусиль є запорукою подальшого розвитку Великобагачанщини.

Мною, як головою райдержадміністрації, посадовими особами райдержадміністрації і надалі здійснюватимуться заходи, спрямовані на організацію забезпечення дієвого і результативного функціонування структурних підрозділів райдержадміністрації.

Я щиро вдячний за підтримку усім, хто допомагав розумінням та конструктивними порадами, долучався до розробки, фінансування та виконання проектів, особливо головам та депутатському корпусу сільських та селищних рад району. Впевнений, що разом з вами, при активній вашій підтримці ми зможемо зробити значно більше, удосконалювати свою роботу, бо від наших спільних зусиль залежить, наскільки якісними та зручними будуть умови проживання для жителів району.

 

 

 

 

Наверх ↑