ЗВЕРНЕННЯ виконувача обов’язків голови райдержадміністрації Андрія Филипася до жителів району

Шановні мешканці Великобагачанського району!
За даними МОЗ України станом на ранок 19 березня в Україні лабораторно підтверджено 16 випадків COVID-19, з них 2 летальних: Чернівецька - 10 випадків (1 летальний), Житомирська - 1 (летальний) випадок, Київська - 2 випадки, Донецька - 1 випадок, м. Київ - 2 випадки. Звертаю вашу увагу на те, що у Чернівецькій області 6 випадків зараження, в тому числі і діти віком рік і десять місяців та шість місяців, є контактними особами раніше підтвердженого випадку.
Стрімке поширення коронавірусної інфекції у світі стало глобальним викликом для всього людства. У світі зареєстровано 218 815 випадків захворювання COVID-19, з них 84 114 осіб одужали; за межами Китаю зафіксовано 137 677 випадків. Країни з найбільшим поширенням коронавірусу – Китай, Італія, Іран, Іспанія, Німеччина, Південна Корея, Франція, США. Саме Європа стала епіцентром пандемії COVID-19. На території Європейського регіону зареєстровано 85 493 випадки захворювання COVID-19, більша частина яких припадає на Італію (35 533), Іспанію (13 716), Францію (9 134), Німеччину (7 156) та 4070 летальних випадків.
Країни по всьому світу вживають надзвичайних заходів для запобігання поширенню інфекції та захисту населення від наслідків хвороби.
Оскільки від коронавірусної інфекції ще не існує вакцини, найефективнішими засобами протидії пандемії визнані обмеження пересування людей і режим карантину.
Звертаюся до жителів Великобагачанського району, які впродовж минулих 3-4 тижнів повернулися з-за кордону: подбайте про здоров’я своїх близьких, здійсніть максимально можливі заходи із самоізоляції, проявіть соціальну відповідальність. Адже подорожуюча особа сама може бути носієм вірусу, але не мати симптомів і не захворіти, зате наразити на небезпеку родичів та знайомих при контактах.
Прохаю без нагальної потреби не виходити в людні місця, при перших симптомах захворювання звернутися до сімейного лікаря по телефону або викликати «Швидку допомогу».
Людей похилого віку, особливо тих, які мають хронічні захворювання, а отже перебувають в зоні найбільшого ризику, прохаю залишатися вдома. Як показує світовий досвід, а особливо досвід Китаю, де вірус уже істотно пішов на спад, найефективніший спосіб боротьби – бути вдома.
Давайте відповідально поставимося до рекомендацій медиків світу! Це вбереже вас, вашу родину та всіх нас від можливого поширення небезпечного вірусу.
Районна влада вживає заходів щодо недопущення випадків занесення та поширення захворювань, спричинених новим коронавірусом.
Відповідно до розпоряджень голови райдержадміністрації від 17.03.2020 №52 «Про запобігання поширенню на території Великобагачанського району гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» та від 19.03.2020 №53 «Про внесення змін до розпорядження голови райдержадміністрації від 17.03.2020 №52» заборонено:
- проведення всіх масових (культурних, розважальних, спортивних, соціальних, релігійних, рекламних та інших) заходів, у яких бере участь понад 10 осіб,
-роботу суб’єктів господарювання, яка передбачає приймання відвідувачів, зокрема закладів громадського харчування (ресторанів, кафе тощо), закладів розважальної діяльності, закладів культури, торговельного і побутового обслуговування населення, крім роздрібної торгівлі продуктами харчування, пальним, засобами гігієни, лікарськими засобами та виробами медичного призначення, засобами зв’язку, провадження банківської та страхової діяльності, а також торговельної діяльності і діяльності з надання послуг з громадського харчування із застосуванням адресної доставки замовлень за умови забезпечення відповідного персоналу засобами індивідуального захисту.
Відбуваються позачергові засідання районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій, на яких розглядаються питання щодо недопущення випадків занесення та поширення захворювань, спричинених новим коронавірусом 2019-nCoV на території району.
У зв’язку зі змінами умов прийому громадян в державних органах, прохання за консультаціями звертатись шляхом телефонного спілкування. Приймальна райдержадміністрації - 9-18-61, відділ ведення державного реєстру виборців - 9-21-84, відділ з питань надання адміністративних послуг та державної реєстрації - 9-16-67, управління соціального захисту населення райдержадміністрації - 9-13-61.
Велике прохання, дорогі мешканці Великобагачанщини, не панікуйте, відповідально ставтеся до свого здоров’я та здоров’я оточуючих, довіряйте лише новинам з офіційних джерел масової інформації.
Бажаю вам та вашим родинам міцного здоров’я!