Звернення голови райдержадміністрації С.Братіка до жителів району

Христос Воскрес, шановна громадо Великобагачанщини!

Перш за все, хочу подякувати всім, хто відповідально поставився до рекомендацій влади і залишився святкувати Великдень вдома.

Ви щодня слідкуєте за інформацією щодо захворюваності на коронавірус в Україні та  області. І на превеликий жаль вона невтішна. Хотілося б мати набагато менші цифри захворюваності. Поки що зберігаються, і навіть посилюються, загрози поширення вірусу Covid-19, що пов’язано з недотриманням окремими людьми карантинних обмежень безпосередньо у період великодніх свят. Саме тому, що не всі дотримались рекомендацій, українські науковці очікують нові піки захворюваності орієнтовно на кінець квітня та 3-8 травня.

Щоб цього не сталось, ми маємо свідомо поводитися у поминальні дні.

Обласною комісією ТЕБ і НС було прийнято рішення  про обмеження доступу громадян до кладовищ, крім здійснення обрядів поховань з дотриманням заходів особистої безпеки та за наявності засобів захисту. Зазначені заходи є цілком обгрунтованими відповідно до практики, застосованої іншими європейськими державами в рамках боротьби з коронавірусом, та є навіть суттєво м’якшими, аніж ті, до яких вдаються в цих країнах, повністю заборонивши релігійну діяльність на час пандемії.

Мобільні групи і правоохоронні органи продовжуватимуть працювати у посиленому режимі й контролюватимуть дотримання карантину.

Я прошу всіх із розумінням ставитись до цих заходів, адже це передусім ваша безпека та безпека ваших близьких.

Суть поминання – це молитва, тож давайте згадаємо про тих, кого вже немає з нами, у наших з вами домівках! А відвідати могили можна буде після карантину, адже церковна традиція впродовж року встановлює кілька днів особливого поминання померлих:

1) у М’ясопустну суботу, напередодні початку Великого Посту;

2-4) у три суботи Другого, Третього і Четвертого тижнів Великого Посту;

5) у Троїцьку поминальну суботу напередодні Трійці;

6) у Димитрівську поминальну суботу напередодні дня Святого Димитрія Солунського.

Тобто, можливість молитовного згадування померлих родичів і друзів на дев’ятий день після Великодня не є єдиним днем у році, коли віруючі можуть виконати цей важливий для них обряд. Навіть до кінця поточного року будуть ще дві такі спеціальні нагоди (6 червня та 7 листопада), не кажучи вже про цілком відповідну до церковної традиції можливість поминання померлих будь-якого дня у приватній чи церковній молитві.

Пам’ятайте! Найголовніша цінність – це людське життя. Бережіть себе і своїх близьких, залишайтеся вдома!

Дякую за свідомий підхід та розуміння. Нехай Господь береже у вашому домі злагоду, а в душі спокій. Будемо сильними та свідомими!

Голова  райдержадміністрації              С.Братік