Вшанували пам'ять учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

26 квітня 1986 року Чорнобильська АЕС – первісток атомної енергетики України – стала символом найбільшої в історії людства техногенної катастрофи. В результаті аварії на ЧАЕС був повністю зруйнований атомний реактор, в навколишнє середовище потрапили радіоактивні речовини, а їх хмару рознесло територіями України, Росії, Білорусі та ряду країн Європи, сталося радіоактивне зараження території загальною площею 207,5 тисячі квадратних кілометрів. Зокрема, загальна площа радіаційного забруднення України становила 50 тисяч квадратних кілометрів у 12 областях. До групи ризику потрапили персонал ЧАЕС, учасники ліквідації наслідків аварії, евакуйовані люди і населення уражених територій. Майже 8,4 мільйона осіб зазнали впливу радіації, сотні тисяч з них евакуювали із забруднених територій. Навколо АЕС була створена 30-кілометрова зона відчуження.

Аварія на Чорнобильській атомній електростанції у квітні 1986 року стала однією з найбільших промислових ядерних катастроф в історії. За міжнародною шкалою ядерних подій, прийнятої в 1988 році, аварія на ЧАЕС – одна з двох, яку оцінили по максимальному, сьомому, рівню небезпеки. Схожа з нею за масштабами тільки катастрофа на японській АЕС “Фукусіма-1” 2011 року.

Аварія на ЧАЕС і зараз впливає на життя мільйонів людей. Її масштаби могли б бути незрівнянно більшими, якби не мужність і самопожертва сотень тисяч учасників ліквідації її наслідків – наших співвітчизників. Ризикуючи своїм життям та здоров’ям, вони виконали свій обов’язок і захистили людство від згубного впливу і подальшого розповсюдження радіації.

Страшна трагедія не обминула і жителів нашого району.

Сотні добровольців тієї квітучої весни відправились на зустріч невідомій небезпеці. Біль Чорнобиля відгукнувся у серці кожного жителя району, назавжди залишаючи у пам’яті народній подвиг ліквідаторів.

На жаль, цієї весни через карантинні обмеження ми не можемо як завжди всі разом прийти до пам’ятника героям-ліквідаторам, щоб віддати данину пам’яті їх подвигу, мужності і звитяги. Та це не означає, що ми забули…

А сьогодні від імені всіх жителів району вшанували пам’ять загиблих і померлих чорнобильців хвилиною мовчання та на знак глибокої поваги до їхнього подвигу поклали квіти до пам’ятного знаку голова  райдержадміністрації С.Братік, голова районної ради Г.Полтавець, Великобагачанський селищний голова Ю.Саковський та голова Великобагачанської селищної організації громадського об’єднання “Союз.Чорнобиль.Україна”  В.Лясовий.