Вітання голови Великобагачанської районної державної адміністрації з 75 річницею закінчення Другої світової війни

2 вересня у світі  відзначається 75-та річниця закінчення Другої світової війни.

Друга світова війна – глобальний військовий конфлікт в історії Землі у якому  взяли участь 80% людства, бойові дії велися двома третинами існуючих на той момент держав. Під час війни були здійснені найбільші в історії злочини проти людства (зокрема Голокост), а також вперше і востаннє використана в бою атомна зброя. Згідно з оцінками істориків, ця війна забрала життя понад 60 мільйонів людей. Вигляд майже всього світу був змінений у найбрутальніший спосіб.

Український народ вніс вагомий внесок у перемогу над нацизмом. Воєнні дії під час Другої світової війни відбувалися на території України протягом 40 місяців – із 22 червня 1941 року до кінця жовтня 1944 року. У 1941–1944 роках на українській землі були зосереджені головні сили вермахту. В ході війни бойовими нагородами було відзначено близько 2,5 млн. воїнів-українців. Немає на українській землі, у нашому селищі та районі родини, у літописі якої не залишила страшні сторінки та жахлива війна.

Подвиг ветеранів Другої світової війни – еталон мужності та патріотизму.

Ми пам’ятаємо не тільки подвиги воїнів. Честь і слава героїчним трудівникам тилу. Низький уклін жінкам, дітям, усім, хто в лихоліття ростив хліб, робив снаряди, ставив на ноги поранених, хто терпів, вірив і чекав.

Ми пишаємось трудовими перемогами тих, хто відновлював країну з руїн у післявоєнні десятиліття, виводив країну на передові позиції в промисловості, науці, хліборобстві та культурі.

Український народ завжди прагнув миру та добросусідських відносин з іншими народами. Сьогодні, на жаль, українці знову зі зброєю в руках захищають свою країну, суверенітет та територіальну цілісність держави на східних рубежах.

Сьогоднішній день дає нагоду не лише віддати шану загиблим і живим учасникам війни. Це привід задуматись над уроками минулого.

Ми схиляємо голови у пошані перед тими, хто зупинив Другу світову війну, виніс вирок нацизму, приніс мир і надію. Будемо ж гідні ратного і трудового подвигу наших предків. Зробимо все від нас залежне, щоб розквітав, ставав красивішим і заможнішим рідний край.

Миру всім нам, єдності, свободи, щастя, злагоди та добробуту кожній родині!

Світла і вічна пам’ять загиблим воїнам! Честь і слава живим героям!

Голова райдержадміністрації

Сергій Братік