Відбулося засідання комісії з питань ТЕБ та НС

10 квітня під головуванням першого заступника голови райдержадміністрації Світлани Мельник відбулося засідання районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. На порядок денний було винесено три питання. Перше – про заходи щодо забезпечення протидії масовим пожежам в лісах, сільгоспугіддях та житлових будинках у весняно – літній період 2019 року. Друге - про підготовку до купального сезону 2019 року та літнього відпочинку і оздоровлення дітей. Запобігання загибелі людей на водних об’єктах району в літній період. Третє - про виконання заходів щодо забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення у весняно – літній період 2019 року.

Розглядаючи ситуацію по першому питанню про підготовчі та впроваджені заходи щодо попередження та зменшення можливих наслідків пожеж, з доповіддю виступив  головний інспектор Великобагачанського районного сектору ГУ ДСНС  України в Полтавській області Микола Латишев. Крім того, про вжиті заходи доповідали керівники Великобагачанського і   Псільського лісництв, майстер мисливського господарства ТОВ «Білагро» та виконуючий обов’язки начальника агропромислового розвитку.

З метою профілактики пожеж, недопущення загибелі людей на них було прийняте рішення провести ряд профілактичних заходів, а саме:

1. Спільно з представниками органів місцевого самоврядування та працівниками національної поліції провести рейди та інформаційно-роз’яснювальну роботу серед населення  щодо заборони випалювання сухої рослинності в межах та поза межами населених пунктів.

2. Сільським та селищним радам забезпечити проведення навчання населення заходам з питань пожежної безпеки.

3. Організувати підготовку і розміщення в засобах масової інформації матеріалів щодо попередження травмування та загибелі людей під час пожеж.

Про підготовку до купального сезону та літнього відпочинку і оздоровлення дітей доповідав головний спеціаліст відділу освіти, молоді та спорту Великобагачанської райдержадміністрації Сергій Потак, який завірив про вжиття всіх профілактичних заходів для недопущення нещасних випадків на воді. Про запобігання загибелі людей на водних об’єктах району в літній період також доповів Микола Латишев. Він проінформував про необхідність створення умов використання пляжів відповідно до всіх вимог безпеки.

Про виконання заходів щодо забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення у весняно – літній період 2019 року присутніх інформував начальник Великобагачанського районного відділення Миргородського міжрайонного управління лабораторних досліджень Юрій Лутай. Соціально-гігієнічний моніторинг епіднагляду за інфекційними захворюваннями, факторами навколишнього середовища свідчить, що епідситуація на території Великобагачанського району залишалася стабільною та повністю контрольованою, а існуючі фактори суттєво не впливали на її погіршення. Водночас прозвучало застереження для споживачів від купівлі харчових продуктів в місцях стихійної торгівлі, де продаються харчові продукти невідомого походження, які не пройшли ветеринарно – санітарну експертизу, не дотримуються умови зберігання, транспортування і реалізації, відсутнє холодильне обладнання. Особливо це стосується м’ясних, рибних та молочних продуктів. У зв’язку з цим, з метою забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення управлінню Національної поліції, управлінню Держпродспоживслужби, голові ОТГ забезпечити контроль за недопущенням торгівлі харчовими продуктами у невстановлених місцях та на стихійних ринках.