Відбулося засідання колегії райдержадміністрації

На засіданні колегії  райдержадміністрації розглянуто питання про хід виконання в районі Закону України «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування» та про підсумки роботи галузі культура у 2018 році та перспективи діяльності у 2019 році, відповідно до Закону України «Про культуру».
З першого питання порядку денного доповіла начальник служби у справах дітей  райдержадміністрації Н.Онупко, в обговоренні взяли участь Рокитянський сільський голова В.Корнієнко та дільничний офіцер поліції  Великобагачанського відділення поліції О.Бульвін. Одним із пріоритетних напрямків державної політики у сфері захисту прав дітей є соціальний захист дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та дітей, які перебувають в складних життєвих обставинах.
На  обліку служби у справах дітей райдержадміністрації станом на 01.03.2019 року перебуває 55 дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування, з них 16 дітей-сиріт та 39 дітей, позбавлених батьківського піклування, 5 прийомних сімей, в яких виховується 9 прийомних дітей та продовжує перебувати 1 особа, з числа дітей-сиріт.
Службою у справах дітей райдержадміністрації здійснюється постійний контроль за умовами проживання  36  дітей, які перебувають на первинному обліку. Згідно затвердженого графіку протягом 2018-2019 років відвідано всі сім’ї опікунів/піклувальників та  проведено  роз’яснювальну робота з метою попередження порушень прав дітей.
Станом на 01.01.2019 року на квартирному обліку знаходяться 2 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та 7 осіб з їх числа, 1 дитина потребує взяття на квартирний облік. Службою у справах дітей райдержадміністрації здійснюється контроль за станом збереження житла, що закріплене за дітьми-сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування.
Проводиться робота, пов’язана з поліпшенням становища дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах.  У 2019 році службою у справах  дітей виявлено та поставлено на облік  7 дітей, що перебувають у складних життєвих обставинах. Знято 12 дітей, з позитивним результатом, 4 дітей направлено до комунального закладу «Центру соціально-психологічної реабілітації дітей» Полтавської обласної ради. Інформацію про цих дітей внесено до єдиної електронної системи ЄІАС «Діти». Всього на обліку служби знаходиться 32 дитини з 10 сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах, з них:   2 дитини, які зазнали насильства, 26 дітей, які проживають у сім’ях, де батьки ухиляються від виконання батьківських обов’язків, 4 дітей,  які є переміщеними із зони проведення ООС.
Протягом січня-березня 2019 року на засіданні комісії з питань захисту прав дитини розглянуто  питання про стан виконання батьками батьківських обов’язків з  9 неблагополучних  сімей.  Прийнято  рішення про доцільність позбавлення 3 батьків батьківських прав відносно 5 неповнолітніх дітей, інші отримали попередження.
З другого питання порядку денного доповіла начальник відділу культури та туризму  райдержадміністрації І.Бережна. На утримання закладів культури у 2018 році використано 5,2 млн. грн., що менше в порівнянні з попереднім роком на 2,5 млн. грн. Субвенція сільських і селищних рад на утримання закладів культури у 2018 році становить 1300,4 тис. грн. Субвенція районного бюджету сільським, селищним радам на організацію клубної роботи – 573,2 тис. грн.
Закладами культури забезпечується проведення масових заходів з нагоди державних свят, визначних подій та дат народного календаря. Протягом минулого року в клубних закладах району працювали 87 аматорських колективів за жанрами мистецтва, любительських об’єднань та клубів за інтересами, які об’єднували понад 900 учасників.
Проведено щорічний огляд творчих звітів аматорських колективів та окремих виконавців клубних закладів району «Пісенні барви рідного краю». В районному центрі проведено 2 заходи обласного рівня: свято кобзарського мистецтва «Взяв би я бандуру» та ІІ Відкритий конкурс бандуристів та вокалістів імені Надії Марченко. Аматорські колективи району та окремі виконавці брали результативну участь у всеукраїнських та обласних творчих конкурсах та культурно-мистецьких заходах.
За результатами розгляду питань затверджено проекти відповідних розпоряджень голови  райдержадміністрації.