111

ВІДБУЛОСЯ ЗАСІДАННЯ КОЛЕГІЇ РАЙДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

Версія для друкуВерсія для друку

В роботі засідання колегії райдержадміністрації 28 серпня 2018 року взяли участь члени колегії райдержадміністрації, голова та виконавчий апарат районної ради; начальники  управлінь, відділів райдержадміністрації; сільські, селищні голови; керівники організацій, підприємств, установ району; члени колегії відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації; директори та заступники директорів з навчально-виховної та виховної роботи загальноосвітніх шкіл; директори закладів дошкільної освіти; працівники засобів масової інформації. Перед початком засідання голова райдержадміністрації Камандар Байрамов та голова районної ради Григорій Полтавець відзначили вагому роботу директора районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Олександра Пилипенка з врученням йому грамоти обласної ради. Відкрив засідання голова колегії Камандар Байрамов запропонувавши до розгляду 3 питання, а саме: «Про хід виконання  в районі Закону України «Про освіту», «Про виконання вимог Закону України «Про запобігання корупції» в райдержадміністрації у І півріччі 2018 року» та «Про підсумки роботи з персоналом в райдержадміністрації у І півріччі 2018 року». З першого питання доповідав Сергій Кушнерик, начальник відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації.  Відповідно до статті 5 Закону України «Про освіту» з метою реалізації даних завдань у районі  станом на червень 2018 року функціонувало 11 закладів загальної середньої освіти ( 5 закладів І-ІІІ ступенів, 3- І-ІІ ступенів, 3- І ступеня). Освітній процес у закладах загальної середньої освіти здійснюється за груповою та індивідуальною формами навчання. З  770 школярів району індивідуальною формою навчання було охоплено 42 учні. Наповнюваність класів закладів загальної середньої становила від 5 до 27 учнів. Всі школи працювали за програмами, затвердженими МОН України, та виконували Державний стандарт загальної середньої освіти.

Сьогодні школа - це передусім простір життя дитини, де вона здійснює перші кроки життєтворчості, готується до самостійної участі у соціальній діяльності. Педагоги району прагнуть вибудувати виховний простір так, щоб він сприяв гармонізації відносин між дітьми і вчителями, школою і родиною.

З метою підвищення ефективності виховної роботи у навчальних закладах району створені   виховні програми:  «Розвиток гармонійно вихованої особистості», - Кротівщинська ЗОШ І-ІІІ ступенів; «Впровадження кращих традицій в систему учнівського самоврядування школи, створення Козацької республіки» -   Остап’євська ЗОШ І-ІІІ ступенів, « Я-ми-родина-Україна» - Устивицька ЗОШ І-ІІІ ступенів, «Громадянське виховання в умовах особистісно орієнтовної системи» - Рокитянська ЗОШ І-ІІІ ступенів. 

Окремо наголосив на тій великій роботі, яка була проведена по підготовці навчальних закладів до нового навчального року та до опалювального періоду. В обговоренні питання взяли участь директор Гоголівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Валерій Левченко та директор Устивицького закладу дошкільної освіти «Ромашка» Ала  Горбаньова.

З другого питання доповідала  уповноважена особа з питань запобігання та виявлення корупції в райдержадміністрації Наталія Солод. Робота по запобіганню проявам корупції у райдержадміністрації у І півріччі 2018 року проводилась відповідно до внутрішнього плану щодо запобігання та протидії корупції у Великобагачанській районній державній адміністрації на 2018 рік, метою якого є забезпечення  відкритості  та  прозорості  в діяльності  райдержадміністрації,  впровадження  системного підходу та превентивних заходів щодо запобігання і виявлення корупції,  усунення  корупційних  чинників  у процедурах державних закупівель, забезпечення впровадження нової моделі державної  служби  з  метою  належного  врядування  та  удосконалення механізму протидії корупції, запровадження механізмів дотримання етичних стандартів  для  осіб,  уповноважених  на  виконання  функцій  держави, забезпечення  обізнаності  осіб,  уповноважених  на  виконання  функцій держави,  із  законодавством  щодо  доброчесності  на  публічній  службі, забезпечення формування негативного ставлення до корупції.

Протягом звітного періоду проведено 1 спецперевірку відповідно до статей 56-58 Закону України «Про запобігання корупції», за результатами якої призначено 1 особу посада якої віднесена до категорії «Б».

Особлива увага приділяється підвищенню кваліфікації державних службовців райдержадміністрації з питання протидії корупції та недопущення порушення вимог законодавства у сфері державної служби. Протягом І півріччя 2018 року проведено 1 навчання з державними службовцями апарату та інших структурних підрозділів райдержадміністрації на тему «Правила етичної поведінки» та 1 семінар-тренінг на тему «Практичні аспекти та особливості електронного декларування». Завдяки цим заходам, осіб, які невчасно або взагалі не подали Декларацію за 2017 рік, в райдержадміністрації не виявлено.

На офіційному веб-сайті районної державної адміністрації створені та постійно оновлюються систематизовані рубрики й категорії матеріалів та інформації,  які  направлені  на  відкритість  влади  та  прозорість  діяльності керівництва  районної  державної  адміністрації,  її  апарату  та  структурних підрозділів. Створено такі рубрики, як: державні закупівлі, публічна інформація,  показники  соціально-економічного  розвитку,  інвестиції, розпорядження голови райдержадміністрації з основної діяльності, запобігання корупції, очищення влади. Рубрики «Запобігання  корупції» та «Очищення влади» постійно оновлюються і містять в собі інформацію щодо реалізації Закону України «Про очищення влади», законодавчу  базу,  антикорупційну звітність, довідкові матеріали. Всі  рубрики  офіційного  сайту  районної  державної адміністрації знаходяться у вільному доступі, що дає змогу громадськості ознайомитись практично з будь-якою інформацією про діяльність районної державної адміністрації.

З третього питання порядку денного доповідав Віктор Пархоменко, керівник апарату райдержадміністрації.     Робота з персоналом у райдержадміністрації протягом І півріччя 2018 року проводилася на плановій основі у відповідності з вимогами законодавства з питань державної служби та праці, профілактики корупції. Райдержадміністрація спрямовує свої зусилля в напрямку покращення стану роботи з персоналом та надання їй конкретного, послідовного і змістовного характеру. 

З метою надання роботі з персоналом постійного, планового і цілеспрямованого характеру розпорядженням голови райдержадміністрації від 16 січня 2018 року № 4 було затверджено план роботи з персоналом на 2017 рік. Станом на 01.07.2018 у Великобагачанській райдержадміністрації кількість державних службовців за штатним розписом 64 (13 - апарат, 51 - інші структурні підрозділи), фактично працює 63 особи (13 – апарат, 50 - інші структурні підрозділи), облікова кількість державних службовців 66 осіб (14 – апарат, 52 - інші структурні підрозділи), 3 державних службовці перебувають у відпустці по догляду за дитиною, 1 у відпустці у зв'язку з вагітністю та пологами.

На сьогоднішній день в райдержадміністрації 1 вакантна посада державного службовця. У звітному періоді було оголошено 5 конкурсів (з них 2 в управлінні соціального захисту населення, 1 - в апраті, 1 – в секторі економічного розвитку, торгівлі і цивільного захисту, 1 – в відділі агропромислового розвитку), проведено 4 (на 1 документи від осіб, які бажали б взяти участь не надходили). Документи на проведені конкурси надходили від 7 осіб (з них 3 особи віком до 35 років). За результатами конкурсів було призначено завідувача юридичного сектору апарату райдержадміністрації та завідувача сектору економічного розвитку, торгівлі і цивільного захисту райдержадміністрації на період відпустки для догляду за дитиною основних працівників, начальник відділу бухгалтерського обліку і звітності та головний спеціаліст відділу грошових виплат і компенсацій управління соціального захисту населення райдержадміністрації. 

Для найбільш ефективного забезпечення персоналом державної служби необхідною умовою є навчання, перепідготовка та підвищення кваліфікації державних  службовців.  Протягом   звітного   періоду  підвищили кваліфікацію 25 державних службовців, з них 16 осіб взяли участь у І етапі Всеукраїнського конкурсу «Кращий державний службовець», 2 особи у ІІ етапі Всеукраїнського конкурсу «Кращий державний службовець», де за результатами в номінації «Кращий спеціаліст» зайнято почесне 3 місце.

З розглянутих питань члени колегії одноголосно підтримали проекти розпоряджень голови райдержадміністрації.

 

 

 

Наверх ↑