Відбулося чергове засідяння комісії ТЕБ і НС

16 червня в райдержадміністрації під головуванням голови райдержадміністрації із запрошенням голів органів місцевого самоврядування відбулося чергове засідання районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Першим було розглянуто питання: «Про епідемічну ситуацію на території району в умовах послаблення протиепідемічних заходів та дотримання карантину з метою запобігання поширенню на території району гострої респіраторної хвороби COVID-19 спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2». Головний лікар КНП «Великобагачанська районна центральна лікарня» повідомив, що на самоізоляції перебуває 18 осіб, які нещодавно повернулися з інших країн, у 119 осіб термін самоізоляції завершився. Наголосив на необхідності суворого дотримання карантинних заходів щоб і надалі епідеміологічна ситуація була позитивною. Наступним було розглянуто питання про попередження виникнення загорань на полігонах твердих побутових відходів та паспортизацію місць видалення відходів. Завідувач сектору містобудування, архітектури, житлово-комунального господарства, інфраструктури, енергетики та захисту довкілля райдержадміністрації Кононенко Юрій закликав голів об’єднаних територіальних громад, сільських рад вжити дієвих додаткових заходів щодо недопущення виникнення загорань на полігонах твердих побутових відходів. Адже відбувається забруднення повітря на значній території і досить складно загасити такі загорання коли шар сміття подекуди понад 8 метрів висотою.  Надав методичну допомогу в розробці та процедурі реєстрації паспортів місць видалення відходів. З третього питання головний інспектор Великобагачанського РС ГУ ДСНС України в Полтавській області Латишев Микола доповів про стан протипожежного захисту врожаю зернових, об’єктів їх зберігання і переробки та стан утримання джерел протипожежного водопостачання в районі. Перерахував проведені заходи та закликав дотримуватися протипожежних заходів при збиранні, зберіганні та переробці врожаю. Повідомив, що з 28 пожежних гідрантів 2 в селищі Велика Багачка у несправному стані, обладнано покажчиками 23. З 53 пожежних водоймищ 5 знаходиться в несправному стані, а 23 не обладнані покажчиками. Порекомендував органам місцевого самоврядування, балансоутримувачам джерел водопостачання неухильно дотримуватися Наказу Міністерства внутрішніх справ України від 15.06.2015 №696 «Про затвердження Інструкції про порядок утримання, обліку та перевірки технічного стану джерел зовнішнього протипожежного водопостачання». Також було розглянуто питання про виконання вимог постанови Кабінету Міністрів України від 27.06.2007 №879 «Про заходи щодо збереження автомобільних доріг загального користування». На даний час продовжується руйнація доріг великоваговим транспортом в спекотну погоду, але поряд з цим на дорогах не встановлено дорожніх знаків про обмеження проїзду великовагового транспорту в денні години в літній період, відсутнє вимірювальне і зважувальне обладнання. Вирішили рекомендувати власникам доріг забезпечити встановлення обмежувальних знаків та надіслати листи попередження керівникам сільськогосподарських підприємств, установ, організацій, які у своїй діяльності використовують великоваговий транспорт дотримуватися відповідного законодавства. З п’ятого і шостого питання доповідала начальник відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Великобагачанського управління Держпродспоживслужби у Полтавській області Чернецька Наталія про заходи щодо попередження випадків укусів населення кліщами, ґедзями, джмелями та отруйними зміями і стан та заходи щодо попередження отруєнь людей дикорослими грибами.

На закінчення комісія розглянула лист завідувача сектору культури райдержадміністрації про дозвіл на проведення культурно-мистецьких заходів у районі. З цього питання члени комісії вирішили з метою недопущення захворювання в районі по можливості до закінчення карантину утриматися від проведення культурно-масових заходів, а якщо і проводити, то з кількістю учасників до 50 осіб та суворим дотриманням постанови Головного державного санітарного лікаря України від 06.06.2020 №35 «Про затвердження Тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів під час проведення культурно-мистецьких заходів на період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби COVID-19».