Відбулася чергова нарада у голови райдержадміністрації

Версія для друкуВерсія для друку

На черговій нараді у голови  райдержадміністрації розглянуто питання про продовження виконання в районі урядової Програми «Доступні ліки» та про підсумки епізоотичної, санітарно-епідемічної та фіто санітарної ситуації в районі у 2017 році. З першого питання порядку денного доповіли головний лікар комунального закладу «Великобагачанський районний центр первинної медико-соціальної допомоги» В.Хан та завідуючий центральною районною аптекою №87 філії ПОКП «Полтавафарм» П.Кравченко. Участь в програмі «Доступні ліки» беруть лікарі первинної ланки: сімейні лікарі, дільничні педіатри та терапевти. У нашому районі в Урядовій програмі взяли участь 13 лікарів. Фінансування програми проводилося через комунальний заклад «Великобагачанський районний центр ПМСД». Програмою було охоплено все населення району, але безпосередньо юридичним оформленням відпуску лікарських засобів займалась аптека № 87 через касовий апарат та програмне забезпечення. Сільська аптечна мережа ЦРА № 87 приймала заявки в виді правильно оформлених рецептів та передавала для отоварювання в аптеку № 87, а потім ліки доставлялись транспортом аптеки або ПМСД в сільську мережу для відпуску населенню сільських населених пунктів.
В 2017 році було виділено 465 300 грн. на реалізацію даної Програми та заключено договір з ЦРА №87 «Полтавафарм». За минулий рік лікарі центру ПМСД успішно виконали завдання Програми використавши 100% виділені кошти та виписали ліки 4117 особам (11021 рецепт). На лікування хворих з бронхіальною астмою використано 33107 грн. (7,1% від виділених коштів), на лікування хворих з цукровим діабетом 11 типу — 57414 грн. (12,3% від наявних коштів), на. серцево-судинні захворювання - 374779 грн. (80,6% від усіх коштів). В 2018 році програма «Доступні ліки» продовжила свою дію та збільшила фінансування майже в 1,5 рази, що складає 713 300 грн. На даний час визначений помісячний план асигнувань, який складає близько 60 000 грн. Укладено угоди з 2-ма аптечними закладами, які надали заяви щодо участі в реалізації Урядової програми «Доступні ліки». Це - ЦРА № 87 «Полтавафарм» та ФОП «Зайцева Л.В.». Станом на 31.01.2018 лікарями центру ПМСД виписано 941 рецепт, отоварено 631 рецепт, на суму 31 777 грн., в тому числі «Полтавафарм» - 26 203 грн., ФОП «Зайцева Л.В.» на суму 5573 грн.
З другого питання порядку денного доповів начальник управління Держпродспоживслужби у Великобагачанському районі А.Юрчук. Ветеринарне обслуговування галузі тваринництва району проводиться фахівцями державних установ ветеринарної медицини, ветспеціалістами господарств, сервісних ветеринарних пунктів, ветеринарних аптек та аптечних пунктів. В районі станом на 01.01.2018 року при районній державній лікарні ветеринарної медицини діє 5 сервісних пунктів, 1 пункт штучного осіменіння, укладено угоди з 2-ма ветлікарями по наданню платних ветеринарних послуг населенню. Крім цього в районі функціонує 1 кіоск ПрАТ “Полтавазооветпромпостач”, 3 аптечних пункти та 1 кіоск 3-ох приватних підприємців. З метою забезпечення стабілізації та подальшого розвитку тваринництва в господарствах всіх форм власності фахівцями ветеринарної медицини проводяться наступні заходи: профілактика і ліквідація інфекційних, інвазійних хвороб сільськогосподарських тварин і птиці, профілактика та лікування неплідності, незаразних захворювань, загибелі від них сільськогосподарських тварин, контроль за  дотриманням ветеринарно-санітарних вимог на підконтрольних тваринницьких об’єктах. Процент збереження поголів’я великої рогатої худоби в агроформуваннях району складає 100%. У 2017 році в районі досліджено на туберкульоз великої рогатої худоби 16025 голів, з них в господарствах – 12513 голів. Станом на 01.01.2018 року неблагополучних пунктів щодо туберкульозу в районі немає.
Станом на 01.01.2018 року в районі неблагополучних пунктів по лейкозу ВРХ немає. Всього у 2017 році серологічно досліджено на лейкоз ВРХ 12533 голови, в т.ч. в громадському секторі - 10674 голови. При цьому було виділено 12 голів РІД позитивних тварин, в громадському секторі РІД позитивна худоба не виявлялася. В приватному секторі досліджено 1859 гол. ВРХ, виділено 12 РІД позитивних тварин, ураженість складає 0,64% від досліджених тварин приватного сектора.
В 2017 році на території району зареєстровано 4 випадки захворювання тварин на сказ. Протягом року в районі щеплено проти сказу: ВРХ - 2651 гол., ДРХ 181 гол., собак - 4000 гол., котів - 3487 гол. Проведено пероральну імунізацію диких м’ясоїдних тварин з використанням 27650 вакциноутримуючих принад. Єгерською службою району проводились планові відстріли лисиць, енотовидних собак.
Протягом 2017 року в районі серологічно досліджено на бруцельоз 7689 проб сироватки крові ВРХ, в т.ч. 1859 проб сироватки крові ВРХ приватного сектору, від свиней - 466 проб, ДРХ - 347 проб, диких кабанів - 31 проб, косуль - 2 проби. Позитивно реагуючих тварин в районі не виявлено.
Протягом 2017 року на території району було зареєстровано 3 випадки африканської чуми свиней в с. Попове, с. Якимове та селищі Велика Багачка. Станом на 01.01.2018 року район є благополучним щодо африканської чуми свиней, постійно проводяться заходи по профілактиці та недопущенню даного захворювання.
У минулому році здійснено державний ветеринарно-санітарний контроль та нагляд за виконанням протиепізоотичних заходів, утриманням і годівлею сільськогосподарських тварин і птиці в агроформуваннях району. За наслідками перевірок складено відповідні акти обстежень. Підготовлено та внесено на розгляд комісії районної ради проект програми профілактики та боротьби зі сказом у Великобагачанському районі на 2017-2020 роки. Забезпечено постійний державний ветеринарно-санітарний контроль та нагляд за проведення відстрілу лисиці червоної в мисливських угіддях та в зонах, прилеглих до населених пунктів, проведено обстеження мисливських угідь перед відкриттям та під час сезону полювання на пернату дичину. Проведено обстеження мисливських угідь району перед відкриттям сезону полювання на диких парнокопитних. Здійснено державний ветеринарно-санітарний нагляд за проведенням комплексу заходів по пероральній імунізації диких м’ясоїдних тварин проти сказу на території мисливських угідь району. Забезпечено постійний державний ветеринарно-санітарний контроль під час сезону полювання на диких копитних тварин, проведення інспектування туш добутих тварин у користувачів мисливських угідь.
Першочерговими завданнями служби ветеринарної медицини району на 2018рік є: стабілізація епізоотичної ситуації по сказу домашніх та диких тварин, забезпечення своєчасного виконання планових протиепізоотичних заходів з повним охватом поголів’я, дотриманням календарного плану дегельмінтизації тварин; покращення збереження і відтворення поголів’я с/г тварин; забезпечення належного державного ветеринарно-санітарного контролю та нагляду за дотриманням на тваринницьких об’єктах району ветеринарно- санітарних норм та правил утримання, годівлі, переміщення тварин, проведення профілактичного карантинування тварин, що поступають у господарства.
За результатами розгляду питань головою  райдержадміністрації дано доручення відповідальним виконавцям, виконання яких взято на контроль.

 

 

Наверх ↑