Відбулася чергова нарада у голови райдержадміністрації

Версія для друкуВерсія для друку

На черговій нараді у голови райдержадміністрації розглянуто питання про хід виконання в районі заходів з енергоефективності в 2017 році та завдання на 2018 рік та про про стан роботи із сім’ями, які опинилися у складних життєвих обставинах, та завдання по їх соціальному супроводу. З першого питання порядку денного доповів завідувач сектору містобудування, архітектури, житлово-комунального господарства та інфраструктури райдержадміністрації Г.Олексенко. Відповідно до проведеного моніторингу на об’єктах бюджетної сфери району - співвідношення фактичних і нормативних питомих витрат тепла перевищує норму майже у два рази. Це означає, що понад 40% виробленої (поставленої) теплової енергії витрачається не на обігрів будівлі, а на обігрів навколишнього середовища. Райдержадміністрація визначила об’єкти бюджетної сфери для заміни віконних блоків та утеплення стін у 2017 році, що в грошовому виразі склало 1796 тис. грн. за кошти субвенції з державного бюджету та фонду розвитку територій області, що дає можливість щорічно економити кошти в сумі близько 200 тис. грн. по тепловій енергії при центральному теплопостачанні даних об’єктів. У бюджетній сфері на впровадження заходів енергоефективності освоєно коштів в сумі 5,268 млн. грн., в тому числі: Гоголівська селищна рада: - проведено капітальний ремонт приміщень загальноосвітньої школи та дитсадка по заміні віконних блоків на суму 974,0 тис. грн.; по Білоцерківській сільській раді: - виконано обсяг робіт на об’єктах соціальної сфери на суму 4674,0 тис. грн., в тому числі продовжується реконструкція дитячого садка «Ромашка» в селі Поділ, де проведено термомодернізацію зовнішніх стін, а також виконано ремонти покрівлі Білоцерківського дитсадка та Бірківської школи. У Рокитянській сільській раді виконано будівельні роботи по капітальному ремонту амбулаторії та дитсадка в селі Рокита, Мостовівщинського та Рокитянського сільських клубів. Проведено капітальний ремонт Рокитянської амбулаторії за кошти фонду розвитку території області та капітальний ремонт фельдшерсько-акушерського пункту в селі Багачка Перша. Досягнуто зазначеними заходами з енергозбереження економії: електроенергії 210,0 тис.кВт, природного газу 386,0 тис.м3, теплової енергії 387,0 Г.кал.
Основним  напрямом впровадження енергозберігаючих заходів є повна або часткова модернізація котелень із заміною газових котлів на котли з підвищеним коефіцієнтом корисної дії або переведення котелень на альтернативні види палива, модернізація теплових мереж, часткова термічна модернізація будівель, переведення зовнішньою та внутрішнього освітлення на використання енергоефективних ламп, а також впровадження сучасної техніки і технологій у сільському господарстві. На реалізацію запланованих заходів у соціальній сфері використано 3168 тис. грн. з місцевого бюджету.
Прикладом економії енергоносіїв та заощадження бюджетних коштів є переведення опалення п’яти фельдшерсько-акушерських пунктів на альтернативний вид палива.
На об’єктах промисловості ТОВ «Білоцерківська агропромислова група» щорічно вкладають свої кошти в реалізацію енергозберігаючих заходів: встановлено енергоефективне теплове обладнання в промислових цехах, запроваджено електронне коригування систем опалення та вентиляції, проведена додаткова ізоляція трубопроводів довжиною 246 п.м., будується котельня потужністю 3000 кВт площею 364 м2 на дровах, пелетах, стружках.
Красногорівською філією ВАТ “Полтаваобленерго” в минулому році проведено фінансування робіт по заміні електролічильників на електронні та монтаж силових трансформаторів на менш потужні в сумі 530,1 тис. грн., що дало можливість зекономити 43,1 тис.кВт год. електроенергії.
В селищі Велика Багачка встановлено 14 лічильників теплової енергії у багатоповерхових житлових будинках по вулицях Європейська, Каштанова, Шевченка. У селищі Гоголеве не впроваджуються енергозберігаючі заходи у багатоквартирних житлових будинках, хоча комунальні послуги у два рази нижчі, від затверджених Національною комісією з енергоефективності.
З метою зменшення населенням споживання природного газу щорічно на 12-15%, а це по району складає близько 1,5 млн.м3, райдержадміністрацією розроблена програма стимулювання впровадження енергозберігаючих заходів у житлових будинках на 2015-2018 роки, яка була затверджена рішенням 33 сесії районної ради шостого скликання від 09.10.2015 року. Дана програма стимулює громадян для впровадження заходів у власних оселях на утеплення зовнішніх стін, заміну вікон та дверей на металопластикові та заміну котлів, а кредитування здійснюється через державний «Ощадбанк», який тільки в минулому році видав населенню 111 кредитів на суму 2123,7 тис. грн. та «ПриватБанк» видав населенню 26 кредитів на суму 241,6 тис. грн. На сьогодні Мінрегіон запропонував механізм залучення коштів громадян на проведення термомодернізації багатоповерхових житлових будинків за рахунок коштів з державного бюджету, але це можливо на умовах створення у житлових будинках об’єднання співвласників багатоквартирних будинків.
Згідно економічного і соціального плану розвитку району на 2018 рік затверджено та визначено об’єкти соціальної сфери для впровадження енергоефективних заходів на загальну суму більше 7 млн. гривень.
З другого питання доповіла начальник служби у справах дітей райдержадміністрації Н.Онупко. Працівниками служби у справах дітей спільно з працівниками групи реагування патрульної поліції, працівниками районного центру соціальних служб для сім’ї , дітей та молоді та іншими зацікавленими установами та організаціями проводиться робота щодо виявлення та обліку дітей, які допускають пропуски занять без поважних причин, схильні до бродяжництва, вживають алкогольні напої, засуджені до мір покарання, не пов’язаних з позбавленням волі, проживають в сім’ях, які перебувають в складних життєвих обставинах та в сім’ях, де до них застосовується різного роду насилля. Зазначені питання знаходяться на постійному контролі служби у справах дітей райдержадміністрації, регулярно обговорюються на засіданнях координаційної ради у справах дітей та комісії з питань захисту прав дитини. У 2017 році відбулось 14 засідань комісії з питань захисту прав дитини, на яких розглянуто 46 питань щодо захисту прав та інтересів дітей , з них: 4 питання щодо надання висновків про доцільність позбавлення батьківських прав, 42 - щодо вчинення правочинів від імені дітей.
Службою ведеться та постійно оновлюється, зокрема, і в комп‘ютерному вигляді (в Єдиній інформаційно-аналітичній системі «Діти»), банк даних про дітей, які потребують посиленої уваги з боку державних органів.
На обліку служби у справах дітей знаходиться 18 дітей, які перебувають в складних життєвих обставинах, та проживають в 9 сім’ях, але загальна кількість їх більша. На даний час у несприятливому середовищі виховується більше 30 дітей. Також в службі на обліку перебуває 39 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, 6 неповнолітніх, які схильні до різного роду правопорушень та злочинів.
З метою запобігання дитячій бездоглядності, безпритульності, бродяжництву та жебрацтву, службою у справах дітей спільно з районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, сектором ювенальної превенції, групою швидкого реагування патрульної поліції на території району проведено 13 профілактичних рейдів “Діти вулиці”, «Дозвілля», «Батьки і діти» під час яких обстежено 45 сімей різних соціальних категорій. Під час рейдів обстежувалися клубні заклади, кафе, біари в ході яких було виявлено 6 дітей, які перебували в нічних закладах після 22 год. З батьками дітей у службі проведено профілактичні бесіди та попереджено про неналежне виконання батьківських обов’язків.
Під час рейдів виявлено 9 дітей, проживання яких в сім’ях було небезпечним та загрожувало життю і здоров’ю. Цих дітей вилучено з сімей та влаштовано: 1 - до Кременчуцького дитячого будинку, 4 - до центру соціально-психологічної реабілітації дітей Полтавської обласної ради, 3 дітей передано в сім’ю родичів, які проживають в нашому районі та Донецькій області, службою також подано позов до Великобагачанського районного суду про позбавлення обох батьків батьківських прав відносно однієї дитини. Справа розглядається в суді.
Службою вживалися всі необхідні заходи щодо вчасного вирішення питання про повернення у родину 4 дітей, які перебували у центрі соціально-психологічної реабілітації Полтавської обласної ради. В даний час діти проживають з матір’ю, навчаються в Подільській ЗОШ І-ІІ ст. та Білоцерківській ЗОШ І-ІІІ ст., а малолітня дитина з даної сім’ї поки що перебуває в Кременчуцькому будинку дитини.
Робота із сім’ями, дітьми, які перебувають в складних життєвих обставинах на постійному контролі в районній державній адміністрації та всіх зацікавлених відомствах.
За результатами розгляду питань дано доручення голови райдержадміністрації відповідальним виконавцям, виконання яких взято на контроль.

Наверх ↑