Валентина Хан: "Щодо захворювання на грип та ГРВІ в районі - епідемічної активності не спостерігається, показник захворюваності нижче базового рівня"

Версія для друкуВерсія для друку

За повідомленням Центру громадського здоров’я МОЗ України захворюваність на грип та ГРВІ перевищила епідемічний поріг на 43,1% та досягла середнього рівня інтенсивності. В Україні показник захворюваності на ГРВІ становить 682,2 на 100 тисяч населення, що на 43,1% більше епідемічного порогу (середній рівень епідемічної активності), має місце широке географічне поширення грипу. З початку епідсезону, станом на 07.02.2020  в Україні зареєстровано 15 летальних випадків від грипу. Крім того отримано 125 позитивних, лабораторно підтверджених результатів на грип. Щеплено проти грипу з початку епідемічного сезону 235 404 особи, що складає 0,6% населення України.

В Полтавській області станом на 09.02.2020 продовжується ріст захворюваності, перевищення епідемічного порогу складає 36%, спостерігається середній рівень епідемічної активності. За 6-ий тиждень захворюваність по області зросла на 12% у порівнянні з попереднім тижнем і склала 663,7 на 100 тисяч населення. Дітей захворіло 60349, що складає 64% від усіх захворілих. Найвищі рівні захворюваності спостерігаються у містах Миргород та Полтава. У зв’язку з високим рівнем захворюваності місцевими рішеннями тимчасово було призупинено навчання у 135 школах 15-ти міст та районів області. Госпіталізовано 468 осіб, що складає 5% від загальної кількості захворілих. При вірусологічних дослідженнях, проведених ДУ «Полтавський ОЛЦ МОЗ України», визначена наявність РНК вірусів грипу у 5 хворих. Щеплено по області проти грипу з початку сезону 10 626 осіб (0,76% населення області), з них з групи ризику щеплено 6 938 осіб.

Про епідеміологічну ситуацію у нашому районі присутніх на розширеній нараді у в.о. голови  райдержадміністрації проінформувала головний лікар КНП «Великобагачанський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» В.Хан, яка повідомила, що станом на 17.02.2020 епідемічної активності не спостерігається, показник захворюваності нижче базового рівня (233,4 на 100 тисяч населення). За 7-ий тиждень в районі на гострі респіраторні інфекції захворіло 55 осіб, що на 1,1% нижче показника попереднього тижня та нижче епідпорогового. Захворіло 39 осіб, що складає 70,9% від усіх захворілих. Госпіталізованих не було. З 10 лютого було призупинено на 1 тиждень заняття в 6 навчальних закладах Великобагачанської селищної ради. Станом на 17 лютого проти грипу в районі вакциновано 214 осіб, що становить 0,89% від загальної кількості населення (показник вище середньо обласного та по Україні).

В КНП «Великобагачанський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» розроблено та затверджено план заходів щодо боротьби з грипом серед населення в епідсезон 2019-2020 років. На даний час Центр ПМСД забезпечений тест-системами, медикаментами, засобами індивідуального захисту, деззасобами, які закуплено за кошти НСЗУ та за додатково виділені кошти після засідання комісії ТБНС. В кожній АЗПСМ є автомобіль та достатня кількість пального на випадок ускладнення ситуації.

Активізовано проведення інформаційно-освітніх заходів щодо профілактики грипу та ГРВІ. Щотижнево на сайті КНП надається інформація про стан захворюваності на грип та ГРВІ за попередній тиждень. Особлива увага звертається на роз’яснювальну роботу в амбулаторіях, ФАПах, дитячих дошкільних закладах, школах та інших організованих колективах.

Наверх ↑