Валентина Хан: "Щодо захворювання на грип та ГРВІ в районі - епідемічної активності не спостерігається, показник захворюваності нижче базового рівня"

За повідомленням Центру громадського здоров’я МОЗ України захворюваність на грип та ГРВІ перевищила епідемічний поріг на 43,1% та досягла середнього рівня інтенсивності. В Україні показник захворюваності на ГРВІ становить 682,2 на 100 тисяч населення, що на 43,1% більше епідемічного порогу (середній рівень епідемічної активності), має місце широке географічне поширення грипу. З початку епідсезону, станом на 07.02.2020  в Україні зареєстровано 15 летальних випадків від грипу. Крім того отримано 125 позитивних, лабораторно підтверджених результатів на грип. Щеплено проти грипу з початку епідемічного сезону 235 404 особи, що складає 0,6% населення України.

В Полтавській області станом на 09.02.2020 продовжується ріст захворюваності, перевищення епідемічного порогу складає 36%, спостерігається середній рівень епідемічної активності. За 6-ий тиждень захворюваність по області зросла на 12% у порівнянні з попереднім тижнем і склала 663,7 на 100 тисяч населення. Дітей захворіло 60349, що складає 64% від усіх захворілих. Найвищі рівні захворюваності спостерігаються у містах Миргород та Полтава. У зв’язку з високим рівнем захворюваності місцевими рішеннями тимчасово було призупинено навчання у 135 школах 15-ти міст та районів області. Госпіталізовано 468 осіб, що складає 5% від загальної кількості захворілих. При вірусологічних дослідженнях, проведених ДУ «Полтавський ОЛЦ МОЗ України», визначена наявність РНК вірусів грипу у 5 хворих. Щеплено по області проти грипу з початку сезону 10 626 осіб (0,76% населення області), з них з групи ризику щеплено 6 938 осіб.

Про епідеміологічну ситуацію у нашому районі присутніх на розширеній нараді у в.о. голови  райдержадміністрації проінформувала головний лікар КНП «Великобагачанський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» В.Хан, яка повідомила, що станом на 17.02.2020 епідемічної активності не спостерігається, показник захворюваності нижче базового рівня (233,4 на 100 тисяч населення). За 7-ий тиждень в районі на гострі респіраторні інфекції захворіло 55 осіб, що на 1,1% нижче показника попереднього тижня та нижче епідпорогового. Захворіло 39 осіб, що складає 70,9% від усіх захворілих. Госпіталізованих не було. З 10 лютого було призупинено на 1 тиждень заняття в 6 навчальних закладах Великобагачанської селищної ради. Станом на 17 лютого проти грипу в районі вакциновано 214 осіб, що становить 0,89% від загальної кількості населення (показник вище середньо обласного та по Україні).

В КНП «Великобагачанський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» розроблено та затверджено план заходів щодо боротьби з грипом серед населення в епідсезон 2019-2020 років. На даний час Центр ПМСД забезпечений тест-системами, медикаментами, засобами індивідуального захисту, деззасобами, які закуплено за кошти НСЗУ та за додатково виділені кошти після засідання комісії ТБНС. В кожній АЗПСМ є автомобіль та достатня кількість пального на випадок ускладнення ситуації.

Активізовано проведення інформаційно-освітніх заходів щодо профілактики грипу та ГРВІ. Щотижнево на сайті КНП надається інформація про стан захворюваності на грип та ГРВІ за попередній тиждень. Особлива увага звертається на роз’яснювальну роботу в амбулаторіях, ФАПах, дитячих дошкільних закладах, школах та інших організованих колективах.