В Україні розпочалася осіння кампанія з імунізації диких м’ясоїдних тварин проти сказу за допомогою авіатранспорту

Сказ – особливо небезпечна гостра вірусна хвороба тварин і людини, яка характеризується ознаками поліенцефаломієліту, паралічами і абсолютною смертністю. Відповідно до оцінки Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), сказ входить у п’ятірку найбільш небезпечних зооантропонозів, що завдають величезні соціально-економічні збитки.

З метою виконання плану протиепізоотичних заходів з профілактики основних інфекційних і паразитарних хвороб тварин в Україні у 2019 році, погоджених рішенням Державної надзвичайної протиепізоотичною комісією при Кабінеті Міністрів України від 28.12.2018 за    № 3, Держпродспоживслужба 03 вересня 2019 року розпочала осінню кампанію з пероральної вакцинацію диких м’ясоїдних тварин із застосуванням авіатранспорту, на території Полтавської області та зокрема Великобагачанського району даний захід  буде проводитись в жовтні місяці 2019 року.

Під час кампанії за допомогою авіатранспорту буде оброблена вся територія України за винятком територій, які підпадають під заборону польотів літаків (зону NOTAM), при цьому буде застосовуватися спеціальна антирабічна вакцина для пероральної імунізації м’ясоїдних тварин.

Розповсюдження вакцини здійснюється за таким принципом:

– обробляється весь ареал, крім населених пунктів і водних плес, із врахуванням ареалу проживання лисиць;

– принади розкладаються рівномірно в межах визначеної території.

Розповсюдження вакцини відбувається за допомогою авіатранспорту. Літаки оснащені системами GPS і системами реєстрації скидання вакцини.

Систематичне проведення пероральної вакцинації диких м’ясоїдних тварин проти сказу знизить, а в подальшому звільнить територію України від сказу природньо-вогнищевого типу.

Великобагачанське районне управління

Головного управління Держпородспоживслужби в Полтавській області