В районі продовжено карантин та знято ряд карантинних обмежень

12 травня в райдержадміністрації відбулося засідання районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Першим було розглянуто питання про продовження карантину на території району у зв’язку поширенням гострої респіраторної хвороби спричиненої коронавірусом COVID-19, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 04.05.2020 №343 «Про внесення змін до актів Кабінету Міністрів України». Продовжено карантин на території району до 22 травня та в ході роботи комісії дозволено за умови дотримання санітарних та протиепідемічних заходів відвідування парків, скверів, зон відпочинку, лісопаркових та прибережних зон, спортивних та дитячих майданчиків; роботу суб’єктів господарювання, яка передбачає приймання відвідувачів в закладах торговельного і побутового обслуговування населення; діяльності з надання послуг громадського харчування на відкритих (літніх) майданчиках просто неба за умови забезпечення дотримання відстані не менш як 1,5 метра між місцями для сидіння за сусідніми столами та розміщення не більш як двох клієнтів за одним столом (без урахування дітей віком до 14 років); безпосередній прийом відвідувачів за умови забезпечення персоналу (зокрема захист обличчя, очей, рук) та відвідувачів засобами індивідуального захисту, зокрема респіраторами або захисними масками, у тому числі виготовленими самостійно, може здійснюватися за рішенням власника (органів управління); діяльність адвокатів, нотаріусів, аудиторів та психологів; надання стоматологічної допомоги та знято ряд інших обмежень. Друге і третє питання стосувалося підготовки до купального сезону та запобігання загибелі людей на водних об’єктах. В ході обговорення рекомендовано об’єднаним територіальним громадам, сільським радам, провести уточнення обліку місць масового відпочинку населення на водних об’єктах, визначитися з відповідальними за охорону життя людей, організацію і облаштування місць відпочинку; заборонити відкриття і функціонування місць масового відпочинку населення на водних об’єктах без обстеження рятувально-водолазною службою і очистки акваторії пляжів та в небезпечних місцях встановити попереджувальні плакати «Купатись заборонено» та правила поведінки на воді. Вирішено продовжити широку інформаційну кампанію, з залученням засобів масової інформації, інтернет ресурсів щодо роз’яснення правил поведінки на воді та запобігання загибелі людей на водних об’єктах.