Увага! Пожежонебезпечний період

Пожежонебезпечний період – це частина року, коли виникають пожежі в природних екосистемах та сільськогосподарських угіддях (з моменту сходження снігового покриву навесні до настання стійкої вологої осінньої погоди або утворення снігового покриву). Для попередження виникнення пожеж у природних екосистемах, в тому числі лісових масивах, сільськогосподарських угіддях, торфовищах населенню області потрібно дотримуватись певних правил поведінки.

Щорічно пожежі в природних екосистемах завдають непоправної шкоди природі і державі. Найбільша їх кількість, як правило, припадає на весняно-літній період, на вихідні і святкові дні, коли природу відвідує велика кількість людей, що призводить до різкого зростання кількості джерел загоряння. Тисячі пожеж внаслідок спалювання сухої рослинності на полях, городах, відкритих територіях в Україні вже стали свого роду національною катастрофою.

У 90% випадків причина виникнення пожеж в екосистемах - сама людина, яка часто необережно поводиться з вогнем, не звертаючи уваги на необхідність суворого дотримання правил пожежної безпеки.

Районна державна адміністрація закликає жителів і гостей нашого району і області суворо дотримуватися правил пожежної безпеки, особливо під час відпочинку на природі, і не провокувати виникнення пожеж в екосистемах; берегти унікальну флору і фауну нашого Полтавського краю!

В зв’язку з запровадженням карантинних заходів частина населення проводить багато часу на свіжому повітрі – в парках, скверах, в лісових насадженнях; наводить лад на прибудинкових територіях – спалюють сміття і суху траву на своїх городах і присадибних ділянках тощо.Саме
до таких громадян звертаємось:

• не залишайте непогашеними багаття в лісі!
  • не кидайте НЕ загашені сірники і недопалки на суху лісову підстилку!
  • не випалюйте сміття на присадибних ділянках!
  • не розводьте відкритий вогонь поруч з господарськими будівлями!
  • слідкуйте, щоб діти не гралися з вогнем!

Також  райдержадміністрація наголошує на неухильному дотриманні підприємствами усіх форм власності району вимог пожежної безпеки та природоохоронного законодавства у лісових масивах, на торфовищах і сільгоспугіддях.

Якщо ви помітили загоряння в лісах, на відкритих територіях, звалищах - негайно телефонуйте за номером «101». Пам'ятайте, що тільки дотримання елементарних правил пожежної безпеки застереже від трагічних наслідків, попередити пожежу набагато простіше, ніж загасити!
Бережіть себе і природу!