Три нових автомобілі «швидких» поновили автопарк Підстанції екстреної медичної допомоги Великобагачанського району

21 травня відбулася передача останньої партії  автомобілів екстреної швидкої допомоги, що куплені для Полтавщини за кошти Світового банку. Голова Полтавської облдержадміністрації Олег Синєгубов особисто перевірив оснащення карет відповідно до всіх документів. «Починаючи з минулого року, на Полтавщину надійшли 165 нових автомобілів екстреної швидкої допомоги. За останню партію Світовий банк розрахувався лише кілька тижнів тому. Потім була реєстрація в сервісному центрі МВС, сьогодні вже отримали номери», – повідомив Олег Синєгубов.

«Сьогодні автопарк «швидких» Полтавської області повністю оновлений, – розповів начальник відділу мобілізаційної роботи та медицини катастроф Департаменту охорони здоров’я ОДА Володимир Мохначов. – Адже найновіші машини в службі екстреної допомоги були 2013 року випуску. І якщо деякі карети підлягали ремонту й були на ходу, то їхнє оснащення було дуже застарілим й потребувало сучасного обладнання».

Оновлення автопарку «швидких» Полтавщини відбулося за кількома програмами. Вони куплені за кошти Світового банку, державні та обласні (35 мільйонів гривень).

Три із цих автомобілів поновили автопарк Підстанції екстреної медичної допомоги Великобагачанського району у складі станції екстреної медичної допомоги №4 м.Миргород в лютому та травні 2020 року. ПЕМД отримала 3 нових автомобілі екстреної медичної допомоги класу «В»:  CITROEN JUMPER  та 2 автомобілі  PEUGEOT BOXER. Нові авто прийшли на заміну старим та покращать можливості надання медичної допомоги.

Автомобілі екстреної медичної допомоги класу «В» укомплектовані приймальним пристроєм з ношами-каталкою, ношами для сидячих хворих, ковшовими ношами, іммобілізаційним щитом, вакуумними та  м’якими ношами для перенесення хворих та травмованих; дефібрилятором – монітором; електрокардіографом з функцією передачі ЕКГ в дистанційно-діагностичний центр для цілодобової консультації кардіологічних хворих; набором іммобілізаційних шин (жорстких , вакуумних , шийних) , що використовуються при травмах різних ділянок тіла; стаціонарною та переносною кисневою апаратурою для проведення оксигенотерапії; електричними та ручними відсмоктувачами; інгаляторами – небулайзерами; приладами для дозованої подачі ліків (інфузомат) та підігріву ліків що вливаються; термосумками для зберігання ліків; наборами для проведення реанімаційних заходів; пульсоксиметрами та ін.

Салони автомобілів мають покращене освітлення, системи вентиляції , підігріву та кондиціонування повітря, системи автономного електроживлення на 12V та 220 V, систему зв’язку медичного персоналу в салоні авто з водієм.

Автомобілі обладнані спеціальною світловою та звуковою сигналізацією для забезпечення переваг в русі.

Цілодобово автомобілі швидкої допомоги виїжджають за найрізноманітнішими викликами, щоб надати кваліфіковану допомогу людині, яка перебуває в критичній ситуації. Саме працівники швидкої допомоги першими беруть на себе відповідальність за здоров’я та життя людей, в будь-який час готові прийти на допомогу хворим і травмованим..

Оновлення автопарку є важливим як для покращення їх умов праці, так і для значного покращення якості надаваних ними послуг.

Вітаємо працівників Підстанції екстреної медичної допомоги Великобагачанського району з оновленням автопарку, дякуємо за самовіддану працю та бажаємо терплячих пацієнтів, спокійних робочих змін, міцних нервів і сімейного благополуччя! Спасибі вам за вашу благородну і потрібну роботу!