Стан утримання в районі автомобільних доріг і вулиць

Про стан утримання в районі автомобільних доріг і вулиць та шляхи вирішення питань щодо їх поліпшення в 2020 році доповів на засіданні колегії  райдержадміністрації завідувач сектору містобудування, архітектури, житлово-комунального господарства та інфраструктури райдержадміністрації Юрій Кононенко.

У зв’язку із значним збільшенням кількості, вантажопідйомності та швидкості транспорту, старінням, зношуванням матеріалів дорожнього покриття та конструкцій споруд технічний стан автомобільних доріг не відповідає сучасним вимогам. Такий стан автомобільних доріг загального користування не забезпечує повною мірою швидке, комфортне, економічне та безпечне перевезення пасажирів і вантажів, розвиток транзитних перевезень, створює соціальну напругу у суспільстві, знижує конкурентоздатність вітчизняної економіки, ставить під загрозу подальший соціально-економічний розвиток держави та її інтеграцію до європейської спільноти.

Основною причиною незадовільного стану автомобільних доріг є низький рівень фінансування дорожніх робіт, який за останні роки становить 10-14 відсотків мінімально необхідної потреби у ремонті та утриманні мережі автомобільних доріг.

ДП «Агентство місцевих доріг у Полтавській області» були проведені тендерні торги для визначення виконавця робіт. За їх результатами генпідрядником по проведенню ремонтів всіх доріг області визначено ТОВ БК «Стартінвест».

Станом на 21.11.2019 року на автодорогах загального користування місцевого значення виконано наступні види робіт:

-        01701013 Миргород-Велика Багачка-Байрак-Поділ виконано робіт на суму 990 тис.грн (2000м2) на відрізку дороги між с.Поділ та Велика Багачка та додатково виконано робіт на суму 2,83 млн. грн. для закінчення ямкового ремонту автодороги від Великої Багачки до Миргорода;

-        01701001 Велика Багачка-Гоголево-Зінків виконано робіт на суму 1,5 млн. гривень (ямковий ремонт та поверхнева обробка 1 км);

-        01701012 Семенівка-Степанівка виконано роботи по ямковому ремонту на суму 400 тис.грн;

-        01701005 Коноплянка-Нове Остапове виконано робіт на суму 250 тис.грн;

-        01701378 Мостовівщина-Великі Кринки-Глобино виконано роботи «Дорсервіс КПК» по поточному та середньому ремонту (окремі ділянки) на суму 25,1 млн.грн на території Великобагачанського та Глобинського районів;

-        встановлено металевий автопавільйон в с. Суржки;

-        виконані роботи в с. Поділ по влаштуванню площадки для пункту контролю зважування автотранспорту на суму 900 тис.грн;

-        виконано роботи по ремонту автодороги Шишаки-Сагайдак-Поділ в межах Великобагачанськогорайону на 3,5 млн грн.

Ситуація по ремонту доріг та вулиць комунальної власності:

По Великобагачанській ОТГ проведено поточний ремонт доріг комунальної власності в смт. Велика Багачка, селах Балюки, Степанівка, Довгалівка, Семенівка, Радивонівка на суму 1 млн. 430 грн.

Проведено відновлення частини тротуару по вул. Каштанова на суму 150 тис.грн. та тротуару по вул. Шевченка на суму 164 тис.грн.

Встановлено автопавільйон в с. Довгалівка.

По Остапіївській сільській раді проведено поточний ремонт вулиць (підсипка щебенем) на суму близько 200 тис.грн, по Широкодолинській сільській раді виконано роботи з поточного ремонту на суму 41 тис.800 грн. та грейдування доріг на суму 7,4 тис. грн., по Устивицькій сільській раді виконано ямкового ремонту на суму 53,0 тис.грн за рахунок спонсорських коштів.

На 2020 рік Державним підприємством «Агентство місцевих доріг Полтавської області» планується виконання наступних видів робіт на автодорогах загального користування:

• капітальний ремонт Миргород - Велика Багачка - Поділ протяжністю 10 км;

• ямковий ремонт Велика Багачка-Гоголево-Зінків протяжністю 19,6 км;

• Семенівка-Степанівка протяжністю 8,5 км.;

• Велика Багачка - Красногорівка протяжність 13,0 км

• Довгалівка М-03 протяжністю 8,7 км.

• Яреськи- Огирівка-Федунка 3,5 км.

Особливу увагу слід звернути на якість робіт.

Роботи по зимовому утриманню автодоріг в межах Великобагачанського району виконує філія Великобагачанський райавтодор.

Довідка: Згідно Концепції реформування автомобільних доріг проведена передача автомобільних доріг місцевого значення до сфери управління обласних державних адміністрацій. Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 9 серпня 2017 року № 654 «Про внесення змін у додаток до постанови Кабінету Міністрів України від 6 вересня 2015 року № 712» та розпорядження голови облдержадміністрації від 8 листопада 2017 року № 763 «Про затвердження переліку автомобільних доріг місцевого користування в Полтавській області» було передано дороги в області, в тому числі і в нашому районі довжиною 269,7 км від Служби автомобільних доріг у підпорядкування обласній державній адміністрації.

В свою чергу розпорядженням голови облдержадміністрації від 2 березня 2018 року № 155 «Про створення Державного підприємства «Агентство місцевих доріг Полтавської області», було створено підприємство, яке є балансоутримувачем та замовником по всіх дорогах загального користування обласного та районного значення. Тож, по Полтавській області автомобільними дорогами загального користування займається Департамент будівництва, містобудування і архітектури та житлово-комунального господарства облдержадміністрації, якому підпорядковане державне підприємство «Агентство місцевих доріг у Полтавській області». На баланс вказаного підприємства передані дороги загального користування і по нашому району.