ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ У ПОЖЕЖОНЕБЕЗПЕЧНИЙ ПЕРІОД - ОСНОВНІ ЗАБОРОНИ

Версія для друкуВерсія для друку

Великобагачанська районна державна адміністрація інформує про Правила поведінки у пожежонебезпечний період, яких повинні дотримуватись громадяни, аби запобігти виникненню пожеж. З метою уникнення лиха Великобагачанська районна державна адміністрація рекомендує тимчасово не відвідувати ліси на транспортних засобах у період високої пожежної небезпеки. Відпочиваючи на природі, подбайте про те, щоб ваш відпочинок був максимально безпечним як для вас, оточуючих, так і для навколишнього середовища. Важливо не допускати спалювання сухої рослинності, стерні, адже саме з цієї причини полум`я вогню нерідко перекидається на лісові насадження і може призвести до лісових пожеж та досягнути рівня надзвичайної ситуації.  

   Протягом пожежонебезпечного періоду забороняється:  

1. Розведення багать у лісі.  

2. Заїзд на територію лісового фонду транспортних засобів.  

3. Відвідування населенням лісу із переважанням хвойних насаджень при 5-му класі пожежної небезпеки (надзвичайна небезпека) за умовами погоди.  

4. Палити, кидати у лісі непогашені сірники, недопалки.  

5. Залишати у непередбачених для цього місцях лісу обмащене, просочене бензином, гасом, мастилом або іншими горючими речови­нами ганчір`я тощо.   6. Палити або користуватися відкритим вогнем під час прове­дення робіт з паливно-мастильними матеріалами (переливання паль­ного, заправлення двигунів тощо).

7. Використовувати на полюванні пижі, виготовлені з горючих або здатних тліти матеріалів.  

8. Випалювати траву та інші рослинні рештки на землях лісово­го фонду, а також на інших земельних ділянках, що безпосередньо примикають до лісу (у тому числі проводити сільськогосподарські пали).  

9. Звалювати та спалювати у лісових насадженнях сміття, буд­івельні залишки, побутові та горючі відходи тощо.

В разі виникнення пожежі необхідно негайно повідомляти про це лісогосподарські підприємства, територіальні підрозділи МНС України, місцеві органи влади. Особи, винні у порушенні вимог пожежної безпеки несуть адміністративну відповідальність згідно ст.cт. 77 та 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення та кримінальну відповідальність згідно ст. 245 ККУ      в        разі   спричинення       важких       наслідків.
 

Наверх ↑