Обговорено запропонований формат створення укрупнених районів області

3 липня відбулась нарада у в.о.голови райдержадміністрації Мельник С.І., на якій обговорено запропонований формат створення укрупнених районів області. На виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 23.01.2019 року № 77-р «Про затвердження плану заходів з реалізації нового етапу реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні на 2019-2021 роки» облдержадміністрацією проводиться робота із розгляду моделювання системи адміністративно-територіального устрою субрегіонального (районного) рівня, розробленого Мінрегіоном спільно з групою експертів із геоінформаційного моніторингу реформи децентралізації на прикладі Полтавської області.

Мінрегіоном було розроблено відповідні рекомендації щодо критеріїв формування адміністративно-територіальних одиниць субрегіонального (районного) рівня з врахуванням сучасних вимог та європейських стандартів, які й покладені в основу запропонованого розподілу.

Під час моделювання проаналізовано систему надання медичних послуг вторинного рівня та її територіальної організації в області на базі 4 госпітальних округів з центрами у містах Полтава, Кременчук, Лубни, Миргород, а також визначено міста області, які мають найбільшу концентрацію органів влади в Полтавській області (райдержадміністрації, райради, тероргани ЦОВВ, окружні суди та місцева прокуратура). Крім цього, враховувалось, те що межі укрупнених районів повинні відповідати межам проектних адмінтеродиниць базового рівня - об’єднаних територіальних громад, а не межам існуючих адміністративних (сільських) районів.

За результатами моделювання адміністративно-територіальний устрій субрегіонального рівня запропоновано сформувати із 4 районів - Полтавського, Кременчуцького, Миргородського та Лубенського.

Обговоривши запропонований формат, учасники наради прийшли до висновку, що на даний час в районі ще не завершено  процес формування територіальних громад. Всі необхідні населенню послуги центральних органів виконавчої влади надаються у селищі Велика Багачка та відповідають потребам мешканців району.

Створення укрупнених районів області на даний час є передчасним та неприпустимим, таким, що може викликати соціальну напругу серед різних верств населення.  Низька якість дорожнього покриття, відсутність прямого  транспортного сполучення з більшою частиною населених пунктів вплинуть на своєчасність, якість та доступність надання послуг (медичних, адміністративних, освітніх) населенню, яке в переважній більшості складається з людей передпенсійного та пенсійного віку, зменшить їх мобільність.

Формування адміністративно - територіальних одиниць регіонального (районного) рівня потребує додаткового громадського обговорення та послідовного підготовчого процесу, врегулювання на законодавчому рівні.

Результати обговорення направлено до Полтавської ОДА.