ОБЕРЕЖНО! ПТАШИНИЙ ГРИП!

Нині світова громадськість занепокоєна швидким поширенням у світі  пташиного грипу - захворювання, яке викликає надзвичайно патогенний вірус.

Останнім часом епізоотична ситуація щодо захворювання на високопатогенний грип птиці суттєво погіршилася, про що свідчать зареєстровані випадки захворювання у країнах Європи (Угорщина, Чеська Республіка, Польща) та Україні (господарство ПП «Хутір» Немирівського району, Вінницької області). Грип птиці – висококонтагіозне вірусне захворювання птиці, що характеризується пригніченням, ураженням респіраторних органів та системи травлення. Вірус має спорідненість з вірусами грипу людей, а отже до вірусу пташиного грипу сприятливі й люди.

Вірус справді може передатися людині, однак лише якщо дихати з птицею одним повітрям – так кажуть інфекціоністи. Поки що такі випадки зафіксовані тільки за межами України. Їх порівняно небагато – декілька сотень за кількадесят років. Однак медики наголошують на високій смертності від цього різновиду хвороби – до 50% випадків зараження. Небезпека полягає в тому, що цей вірус схильний до змін, і виключити того, що з часом він зможе передаватися й іншим шляхом – неможна.

Які симптоми захворювання та як уникнути зараження пташиним грипом читайте, будь-ласка, за посиланням.