Надія Онупко: «Службою в справах дітей спільно з зацікавленими відділами, управліннями в районі забезпечено раннє виявлення і облік сімей, де батьки неналежно виконують виховні функції стосовно своїх дітей»

«З метою захисту прав дітей, створення умов для їх всебічного розвитку і виховання, подолання дитячої бездоглядності, запобігання сирітству, службою в справах дітей спільно з зацікавленими відділами, управліннями в районі забезпечено раннє виявлення і облік сімей, де батьки неналежно виконують виховні функції стосовно своїх дітей», - зазначила у своїй доповіді на засіданні колегії  райдержадміністрації начальник служби у справах дітей  райдержадміністрації Надія Онупко.  Так, на профілактичному обліку у Єдиному електронному  банку даних дітей служби у справах дітей райдержадміністрації станом на 01.12.2019 року перебуває  19 дітей, які виховуються у 7 сім’ях.

Службою у справах дітей спільно із зацікавленими відділами, управліннями, виконавчими комітетами сільських, селищних рад постійно проводиться роз’яснювальна робота із даною категорією батьків щодо недопущення неналежного виконання батьківських обов’язків. Сім’ям надається допомога у вирішенні проблем, які призвели до складних обставин у сім’ї.

Працівниками кримінальної поліції до батьків, які не виконують обов’язки щодо виховання своїх дітей, що, зазвичай, призводить здійснення різного роду правопорушень, застосовуються заходи адміністративного впливу.

Станом на 01.12.2019 року за неналежне виконання батьківських обов’язків  до адміністративної відповідальності відповідно до ст. 184 КУпАП  притягнуто – 5 осіб.

В поточному році службою у справах дітей райдержадміністрації підготовлено до районного суду одну позовну заяву щодо позбавлення однієї сім’ї батьківських прав відносно однієї дитини.