Хай відпочинок на воді буде безпечним!

Купання дає людині фізичне та моральне задоволення, допомагає позбутися стресів. Але, на жаль, для декого відпочинок біля води закінчується трагедією. Трагічні новини надходять і надходять з кожної області. У зв’язку з цим нагадуємо основні причини нещасних випадків з людьми на воді: це купання та перебування на території водоймищ в нетверезому стані, купання в необладнаних для цього місцях (ставки, озера, водосховища, малі річки з відсутністю на них спеціальних пляжів), купання у заборонених місцях (поблизу ГЕС та на території найбільш небезпечних ділянок водоймищ, де встановлено таблички про заборону купання), необережне поводження у воді під час пірнання, стрибки з «тарзанки», з кручі та відсутність належного догляду за дітьми при перебуванні їх у водоймищах.

Однією з причин загибелі людей на воді є страх і невміння зосередитися й оволодіти ситуацією. У більшості випадків тонуть люди, котрі вміють плавати і запливають далеко від берега. Там вони можуть потрапити у потік холодної води. Тоді починає зводити ноги і хапає корч. У цій ситуації головне- не злякатися. Треба зануритися у воду і сильно потягти рукою на себе ступню за великий палець. Варто пам’ятати, що основними умовами безпеки є правильний вибір і обладнання місць для купання, навчання дорослих та дітей плаванню, суворе дотримання правил поведінки під час купання і катання на плавзасобах, постійний контроль за дітьми у воді з боку дорослих. Відпочинок на воді допускається тільки у спеціально відведених місцевими органами влади та обладнаних для цього місцях. Безпечніше відпочивати на воді у світлу частину доби. Купатися дозволяється у спокійну безвітряну погоду при температурі води не менше за +18. Температура повітря при цьому має бути не нижче за +24. Не варто лізти у воду в незнайомому місці. Не варто заходити у воду напідпитку, плавати наодинці. Купаючись на «дикому пляжі» чи у незнайомому місці - не рекомендується пірнати з берега, гірки, дерева. У воду слід входити неспішно, обережно, пробуючи дно ногою. Купатися краще там, де є рятувальні служби. Варто уважно слідкувати за дітьми: їхня поведінка у воді не передбачувана. До плавок можна прикріпити шпильку (якщо судома зведе руку чи ногу далеко від берега, укол шпилькою допоможе відновити еластичність м’язів). До того ж — краще утримуватися від далеких запливів: переохолодження — головна причина трагічних випадків. Будьте уважними - на рівнинних річках є багато ям і вирів, які зустрічаються біля піщаних кос та під берегом, де особливо полюбляють купатися діти. Великою бідою може обернутися і пірнання на мілководді або в незнайомих місцях. У таких випадках можливі травми шийного відділу хребта з пошкодженням спинного мозку (до речі такі випадки в районі вже були). Якщо човен перевернувся, головне не розгубитися. Навіть коли він перекинувся, усе одно певний час тримається на воді. Отже, треба зберігати спокій і до прибуття рятувальників триматися за човен, штовхаючи його до берега. Той, хто добре вміє плавати, у першу чергу повинен допомогти тому, хто не вміє, підтримувати його на плаву. Спочатку одного потопаючого, а потім іншого, допомогти вплав одночасно кільком людям неможливо. Під час катання дітей на човні необхідна присутність дорослих. Останні мають вміти керувати судном, добре плавати, знати прийоми надання невідкладної допомоги постраждалим на воді.