День відкритих дверей у Миргородській бригаді тактичної авіації

30 червня в 831-й бригаді тактичної авіації (м. Миргород) з метою популяризації проходження військової служби за контрактом проведено день відкритих дверей. До заходу долучилися і представники Великобагачанського району. Допризовна молодь разом з першим заступником голови райдержадміністрації Мельник С.І., заступником військового комісара – начальником відділення комплектування Великобагачанського РВК Пономаренком О.В., директором ТРК «СВІТ» Ребрик Т.М., головою Гоголівської селищної ради Оришичем В.В. та головою Матяшівської сільської ради Смагою І.І. ознайомилися з життям та побутом військової частини, оглянула зразки авіаційної техніки та техніки наземного забезпечення польотів на аеродромі.

Історична довідка

831 бригада тактичної авіації (Миргород Полтавська область) є продовжувачем традицій винищувального авіаційного полку, який було сформовано 27 листопада 1941 року. В період участі  у Другій Світовій війні, три льотчики полку за мужність і відвагу, проявлені в боях, одержали звання Героя Радянського Союзу.                                                                                    У післявоєнний період особовий склад полку опанував літаки МіГ-15, МіГ-17, МіГ-21, Су-27, Л-39. У відповідності з Законом України «Про державну незалежність України», особовий склад 831 винищувального авіаційного полку прийняв присягу на вірність народові України. Особовий склад бригади неодноразово брав участь у міжнародних авіа шоу та демонстраціях бойової техніки. В червні та вересні 2004 року, на той час заступник командира бригади з льотної підготовки підполковник Тищук Ф.К. посів перші місця на міжнародних авіаційних салонах в Словаччині та Чехії в номінації на кращий повітряний показ.

1 серпня 2003 року 831 винищувальний авіаційний полк та 24 авіаційна база переформовані  у 831 винищувальну авіаційну бригаду. У період з 1 березня 2014 року до укладання Мінських угод льотний склад бригади здійснив близько 160 бойових вильотів, для виконання завдань в зоні АТО.
За 2014-2016 роки інженерно-технічним складом частини значно підвищено справність авіаційної техніки. Особовий склад частини постійно несе бойове чергування з охорони державного кордону та здійснює протиповітряну оборону важливих державних об’єктів. За рівнем підготовки льотного складу, бойових можливостей авіаційної техніки Миргородська авіаційна бригада займає одне із провідних місць у Повітряних Силах Збройних Сил України.