Будьте обережні на воді!

Шановні жителі Великобагачанського району!

Ще не встиг розпочатися в повній мірі купальний сезон, а сумна статистика надходить і надходить. Вода продовжує забирати життя Українців. Так лише за 16 травня 2020 року було піднято на поверхню сімох потонулих. Загалом з початку травня кількість загиблих українців становить 47. Причини трагічної статистики залишаються незмінними: купання в непристосованих для цього місцях, нехтування правилами безпеки під час відпочинку біля водойм, під час використання плавзасобів, вживання алкогольних напоїв, неналежний догляд за дітьми. Тож Великобагачанська районна державна адміністрація закликає: будьте обережні, дисципліновані і суворо дотримуйтесь правил поведінки на воді. Знання та виконання правил поведінки на воді є запорукою безпеки життя, а також отримання задоволення від відпочинку.

Тож нагадуємо основні правила:

діти повинні купатися обов’язково під наглядом дорослих;

вчитися плавати потрібно під керівництвом інструктора або батьків;

не купайтеся i не пірнайте у незнайомих місцях;

не можна запливати за обмежувальні знаки;

слід дуже обережно поводитися на надувних матрацах, особливо, коли є вітер або сильна течія;

якщо течія вас підхопила, не панікуйте, треба пливти за течією, поступово i плавно повертаючи до берега;

не купайтеся в холодній воді, щоб не сталося переохолодження;

не треба купатися довго, краще купатися кiлька разів по 20-30 хв.;

не можна гратися на воді у такі ігри, які можуть завдати шкоди;

не подавайте без потреби сигналів про допомогу;

не пірнайте під людей, не хапайте їх за ноги;

купатися рекомендовано вранці i ввечері;

не слід купатися наодинці;

не підпливайте до коловоротів, катерів, моторних човнів;

не стрибайте головою вниз у місцях, глибина яких вам невідома;

не вживайте алкогольні напої підчас відпочинку.