АУДИТ ЗЕМЕЛЬ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОГО ПРИЗНАЧЕННЯ

У процесі земельної реформи в Україні законодавчо відроджено приватну власність на землю з передачею її в оренду. Оренда стала найголовнішим способом використання землі в сільському господарстві.

На сьогодні актуальним є питання захисту прав  власників землі, раціональне використання земель сільськогосподарського призначення, тому питання запровадження проведення аудиту земель є одним з пріоритетним.

Аудит земель -  це встановлення власника або користувача земельної ділянки, визначення місця розташування земельної ділянки,її меж,розміру, правового статусу, виявлення земель ,що не використовується або використовується не раціонально чи не за цільовим призначенням.

При проведенні аудиту земель можливе виявлення таких ділянок, які використовуються без належних правовстановлюючих документів на земельну ділянку, не здійснено державну реєстрацію та ідентифікувати не успадковані земельні ділянки.

Проведення аудиту землі в районі дозволить отримати прозору картину скільки землі є приватної, державної і комунальної власності і скільки за її використання сплачується податків., а це додаткові фінанси місцевого бюджету, що в свою чергу сприятиме економічному розвитку громади.

Розпорядження голови районної державної адміністрації в районі створена робоча група  для проведення аудиту використання земель сільськогосподарського призначення, яка повинна забезпечити проведення аудиту використання земельних ділянок сільськогосподарського призначення у розрізі землевласників та землекористувачів по сільських, селищних радах до 25 листопада 2018 року.

Для оперативного і ефективного проведення аудиту земель сільськогосподарського призначення  необхідно сільським, селищним головам рад та землевпорядникам  привести  документацію по обліку землі відповідно до  використання земельних ділянок  в розрізі землекористувачів та землевласників та безумовна співпраця з робочою групою.