25 серпня вступає заборона на ловлю раків!

Версія для друкуВерсія для друку

З 25 серпня по 30 вересня починається період другої линьки раків, у зв’язку з чим забороняється їхнє добування.

Під час линьки раки скидають свій старий панцирний покрив. Поки новий покрив не затвердіє, раки можуть бути легкою здобиччю для хижака та браконьєрів, адже тоді вони стають малорухливими.

Відповідно до Правил любительського та спортивного рибальства, лов раків заборонений у нерестовий період, під час линьки та виношування ікри, у темну пору доби із застосуванням підсвічування.

За вилов раків протягом заборони передбачена адміністративна відповідальність у вигляді стягнення штрафів (ч. 4 ст. 85 КУпАП – від 34 до 680 грн) з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення та незаконно добутих живих ресурсів. Залежно від ступеня завданих збитків передбачена і кримінальна відповідальність – штраф від 1700 до 6800 грн або обмеження волі на строк до трьох років із конфіскацією знарядь і засобів промислу та всього добутого. Крім штрафу за незаконний вилов, правопорушнику нараховується відшкодування шкоди за кожного виловленого рака у розмірі 25,5 грн.

Зазначимо, що рак широкопалий (клас – Ракоподібні, ряд – Десятиногі) занесений до Червоної книги України та додатку ІІІ Бернської Конвенції. Чисельність цього виду незначна. Причини зміни чисельності – різні прояви антропогенного впливу (евтрифікація водойм, збіднення води на кисень, забруднення річок пестицидами, замулення тощо) і пряме знищення людиною.

Департамент екології та природних

ресурсів облдержадміністрації

Наверх ↑