22 травня – Міжнародний день біорізноманіття

Щороку 22 травня увесь світ відзначає Міжнародний день біорізноманіття – цей день покликаний покращити розуміння значення біорізноманіття та важливості його збереження.

Цьогорічною темою є гасло «Наші рішення – в природі».

В реаліях, коли глобальне співтовариство вимушене переглянути своє відношення до навколишнього середовища, одне є певним: незважаючи на всі наші технологічні досягнення, ми цілком залежні від здорових і різноманітних екосистем для забезпечення себе водою, продуктами харчування, медикаментами, одягом, паливом, енергією та зрештою притулком. Гасло «Наші рішення в природі» підкреслює надію, солідарність та важливість спільної роботи на всіх рівнях для побудови майбутнього життя у гармої з природою.

Не дивлячись на те, що Україна займає 5,7% площі Європи, на її території представлено не менше 35% європейського біорізноманіття (понад 70 тис. видів тварин і рослин). На жаль, значна частина природних та напівприродних ландшафтів України стрімко деградує під вливом діяльності людини. За останні 100 років більше ніж 90% сортів рослин зникли з полів фермерів. Різноманіття місцевих систем  виробництва продуктів харчування знаходиться  під загрозою, у тому числі системи пов’язані з корінними, традиційними та місцевими знаннями. Втрата  різноманіття  раціону виступає одним із факторів ризику для  здоров’я або безпосередньо призводить до захворювань.

2020 рік – це рік випробувань, роздумів, можливостей та рішень. Від кожного з нас очікується, що ми використаємо цей час для підвищення стійкості націй та громад, коли ми одужаємо від пандемії. 2020 рік – це рік, коли, як ніколи світ може сигналізувати про сильну волю до глобальних дій, які «згорнуть криву» втрати біорізноманіття на користь людям та всьому життю на Землі.